عوارضی که در خانه تکانی گریبانگیر افراد می‌شود

غلامرضا خالقی در رابطه با اثراتی که در خانه تکانی گریبان گیر می‌شود، گفت: افراد در هنگام خانه تکانی نباید اشیاء سنگین بلند کنند، زیرا برداشتن اجسام سنگین به خصوص برای این افراد ضعف عضلانی، کمر درد، آرتروز و دیسک را به همراه دارد. وی ادامه داد: این افراد باید به حالت نشسته اجسام را […]

غلامرضا خالقی در رابطه با اثراتی که در خانه تکانی گریبان گیر می‌شود، گفت: افراد در هنگام خانه تکانی نباید اشیاء سنگین بلند کنند، زیرا برداشتن اجسام سنگین به خصوص برای این افراد ضعف عضلانی، کمر درد، آرتروز و دیسک را به همراه دارد.
وی ادامه داد: این افراد باید به حالت نشسته اجسام را بردارند و طولانی مدت در حالت خمیده کار انجام دادن را خودداری کنند.
خالقی بیان کرد: استراحت به اندازه کافی و نیاوردن بیش از حد فشار روی کمر از عوامل مورد اهمیت در خانه تکانی محسوب می‌شوند.
وی به زنانی که در ایام خانه تکانی قصد تمیز کردن منزل را دارند توصیه کرد: کار کردن طولانی مدت می‌تواند درد کمر را افزایش دهد و باعث بروز دیسک کمر گردد و همچنین برای بهبود یافتن کمر درد و جلوگیری از هر عارضه‌ای، ایستادن طولانی، برداشتن اشیاء ‌سنگین، مدت طولانی کار کردن، برداشتن اجسام در حالت خمیده و پیچش کمر به سمت چپ و راست خود داری کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰۴
اسفند ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>