ویژگی های سالم ترین نان را بشناسید

دکتر مینا عبدالهی دانشجوی دکتری تخصصی علوم تغذیه، دانشگاه علوم پزشکی تهران  گفت: نان ها و غلات در تامین مواد مغذی از جمله ویتامین های گروه B، آهن و… نقش بسزایی دارند. لذا توجه به اینکه که چه نوع نان و غلاتی مصرف کنیم اهمیت ویژه ای در تامین مواد مغذی و بر سلامت بدن […]

J1379407064
دکتر مینا عبدالهی دانشجوی دکتری تخصصی علوم تغذیه، دانشگاه علوم پزشکی تهران  گفت: نان ها و غلات در تامین مواد مغذی از جمله ویتامین های گروه B، آهن و… نقش بسزایی دارند. لذا توجه به اینکه که چه نوع نان و غلاتی مصرف کنیم اهمیت ویژه ای در تامین مواد مغذی و بر سلامت بدن دارد.
وی افزود:  نان ها انواع مختلفی دارند که از نظر میزان انرژی، مقدار  و نوع مواد مغذی با یکدیگر تفاوت دارند. نانی نان کامل محسوب می شودکه از آرد گندم  کامل (بدون سبوس گیری) تهیه شده باشد نظیر نان سنگگ که  از آرد گندم کامل تهیه می شود. برخی نان ها نظیر نان لواش، نان های فانتزی و نان تافتون بخشی از سبوس گرفته می شود. نان سبوس دار در مقایسه با نان سفید، حدود دو برابر ویتامین، مواد معدنی و مواد فیبری بیشتری دارد. فیبری که در نان ها و غلات سبوس دار وجود دارد سلامتی از جنبه های زیادی تحت تاثیر قرار می دهد.
به عنوان مثال باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش شده و بیماری های قلبی عروقی را نیز کاهش می دهد. همچنین در بهبود و جلوگیری از پیشرفت بیماری و یل پیشگیری از دیابت نیز مفید می باشد. مصرف فیبرها به همراه آب فراوان و فعالیت فیزیکی مناسب از درمان های اولیه ی یبوست به حساب می آید.
این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه این مواد به اصطلاح پروبیوتیک هستند تصریح کرد:  بدین معنا که باعث رشد باکتری های مفید در روده می گردند که این امر به نوبه ی خود سبب بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن می شود. علاوه بر این فیبرها کلسترول و مواد سمی و مضر را جذب و از روده دفع می کنند.
 همانگونه که ذکر شد نانها و غلات  سبوس دار سرشار از ویتامین های گروه B می باشند؛ این گروه از ویتامین ها علاوه بر نقش در تنظیم متابولیسم بدن با سلامت مغزی و روانی در ارتباط می باشند و مصرف مقادیر کافی از آنها می تواند حافظه، تمرکز و رفتار را بهبود بخشد.
وی خاطرنشان کرد: توصیه می شود تمامی افراد در برنامه ی غذایی خود نان کامل سبوسدار و همچنین غلات کامل را جایگزین نان سفید و غلات تصفیه شده کنند. اما توجه داشته باشید که هرچند نان های کامل و سبوسدار از نظر ارزش غذایی غنی تر از نان سفید هستند، اما از نظر محتوی کالری با نان های دیگر تفاوت چندانی ندارند و نباید در مصرف آنها زیاده روی گردد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰۶
اردیبهشت ۱۳۹۴
مادربانو
دسته‌ها Slider اخبار
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

٬ ٬ ٬

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>