قدم زدن احتمال فراموشی را ۲۰ درصد کاهش می‌دهد

سعید ترابیان زاده، متخصص مغز و اعصاب گفت: ورزش نکردن و نداشتن تحرک و فعالیت بدنی تاثیرات منفی زیادی برروی عملکرد سیستم مغزی و عصبی می‌گذارد و به عنوان مثال می‌تواند موجب کاهش قدرت حافظه شود. وی با بیان اینکه قدم زدن و پیاده روی از مشکلاتی نظیر کاهش قدرت حافظه و فراموشی تا حد […]

سعید ترابیان زاده، متخصص مغز و اعصاب گفت: ورزش نکردن و نداشتن تحرک و فعالیت بدنی تاثیرات منفی زیادی برروی عملکرد سیستم مغزی و عصبی می‌گذارد و به عنوان مثال می‌تواند موجب کاهش قدرت حافظه شود.
وی با بیان اینکه قدم زدن و پیاده روی از مشکلاتی نظیر کاهش قدرت حافظه و فراموشی تا حد قابل توجهی پیشگیری می‌کند، تاکید کرد: بر طبق نتایج تحقیقات قدم زدن به طور منظم و مداوم با تاثیر مثبتی که بر روی مغز می‌گذارد می‌تواند احتمال فراموشی را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.
ترابیان زاده، اظهار داشت: پژوهش‌ها نشان می‌دهند که تحرک و فعالیت بدنی، ارتباط مغزی را در بخشی که ذهن مسئول حافظه است گسترش می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه در کنار ورزش کردن رعایت الگوهای غذایی نیز در کاهش احتمال فراموشی بسیار موثر است، خاطر نشان کرد: مصرف میوه‌ها و سبزی‌ها و پرهیز از مصرف غذاهای پر چرب و بسیار شیرین بهترین توصیه برای عملکرد بهتر مغز و اعصاب، افزایش قدرت یادگیری و حافظه و در نتیجه کاهش احتمال فراموشی است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲۰
بهمن ۱۳۹۴
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>