هشدار وزارت بهداشت نسبت به عوارض بوتاکس تقلبی

به نقل از سایت غذا و دارو(ایفدونا)،‌ دکتر رسول دیناروند در مورد استفاده ازبوتاکس، گفت: موارد استفاده ناآگاهانه و اشتباهی برای اقلامی مثل بوتاکس وجود دارد ، گزارشهایی در این خصوص مشاهده شده مبنی بر اینکه فرد پس از مصرف مواد بی کیفیت یا انجام عمل های زیبایی در کلینیک های غیرتخصصی بدون حضور پزشکان دچار […]

به نقل از سایت غذا و دارو(ایفدونا)،‌ دکتر رسول دیناروند در مورد استفاده ازبوتاکس، گفت: موارد استفاده ناآگاهانه و اشتباهی برای اقلامی مثل بوتاکس وجود دارد ، گزارشهایی در این خصوص مشاهده شده مبنی بر اینکه فرد پس از مصرف مواد بی کیفیت یا انجام عمل های زیبایی در کلینیک های غیرتخصصی بدون حضور پزشکان دچار عوارضی غیرقابل بازگشت شده است.

وی تصریح کرد: عوارض بسیار ناگواری مثل تخلیه چشم، تخلیه قسمتی از صورت و عفونتهای جدی زیر پوستی از جمله این موارد است.
دیناروند گفت: متاسفانه واقعیت این است که در مورد این نوع مواد تقاضای فزاینده وجود دارد که طبق آمار واردات رسمی وزارت بهداشت حدود یک تا دو میلیون دلار صرف مصرف این محصولات می شود و آماری از آنچه به صورت قاچاق وارد می شود، وجود ندارد.
وی اظهار داشت: اگر منابع قانونی نتوانند پاسخگوی این نیازهای هرچند کاذب باشند، فرصت مغتنمی برای سودجویان عرضه کننده کالاهای غیر مجاز ایجاد خواهد شد تا بتوانند علاوه بر تجارت سیاه خود سلامت جامعه را با تهدید جدی مواجه کنند.
معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: مصرف کنندگان باید توجه داشته باشند هنگامی که وزارت بهداشت به کالایی اجازه ورود نمی دهد یعنی آن کالا را خطرناک و فاقد معیارهای سلامت محور می داند.
دیناروند به مصرف کنندگان محصولات آرایشی و بهداشت پیشنهاد داد که استفاده از اقلامی مثل بوتاکس را، در ابتدا به قصد درمان و سپس تحت نظر پزشکان متخصص استفاده کنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲۱
بهمن ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. س طیبی گفته:

    یه دفعه به بوتااکس حمله کردید. ولی مطالب مفید و خوبی بود. ممنونم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>