اثرات بوتاکس تقلبی، از افتادگی دائم پلک تا عفونت شدید صورت

دکتر محمدرضا برزگر، فوق تخصص پوست، زیبایی و لیزر  گفت: بوتاکس‌هایی که در کشور وجود دارد، متعدد است، ولی ۲ نوع آن که مورد تأیید وزارت بهداشت هم هست، نوع کره‌ای و انگلیسی آن است که استاندارد بوده و عوارض کوتاه و بلندمدت ندارد ولی انواع غیراستاندارد هم وجود دارد که به علت ارزان‌تر بودن، […]

دکتر محمدرضا برزگر، فوق تخصص پوست، زیبایی و لیزر  گفت: بوتاکس‌هایی که در کشور وجود دارد، متعدد است، ولی ۲ نوع آن که مورد تأیید وزارت بهداشت هم هست، نوع کره‌ای و انگلیسی آن است که استاندارد بوده و عوارض کوتاه و بلندمدت ندارد ولی انواع غیراستاندارد هم وجود دارد که به علت ارزان‌تر بودن، افراد جذب آن‌ها می‌شوند. ضمن اینکه اکثر افراد غیرمتخصص از این نوع غیراستاندارد استفاده می‌کنند.
دکتر برزگر ادامه داد: مقدار داروی مؤثره‌ای که در موارد تقلبی بوتاکس وجود دارد بین ۳۰۰-۰ درصد مقدار مجاز آن است و از آن جایی که به علت عدم استاندارد بودن، دوز مجاز آن‌ها مشخص نیست، عوارضی چون افتادگی پلک، تورم شدید پلک، انواع عفونت‌ها و واکنش‌های شدید ویروسی را در پی خواهد داشت. ضمن این که مواد ناخالص و آلرژی‌زا هم در انواع غیراستاندارد بوتاکس فراوان است.
وی افزود: بعضی عوارض بلندمدت هم وجود دارد که بسته به میزان مواد ناخالص و آلرژی‌زا در بوتاکس‌های غیراستاندارد، به مرور ظاهر می‌گردد و افراد حتماً باید از اصل بودن نوع بوتاکس مصرفی، مطلع باشند، ضمن این که تأکید می‌شود تزریق بوتاکس حتماً در شرایط استریل و توسط متخصص پوست با تجربه انجام گیرد.
 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲۱
بهمن ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>