کالری نوشابه های مشکی زرد و سون آپ+ جدول

دکتر مینا عبدالهی دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D) علوم تغذیه، دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت:بطور کلی توصیه های تغذیه ای بر محدودیت مصرف استوار است بدلیل موادی که در تهیه ی آنها استفاده شده است، اما در صورت مصرف می توان میزان انرژی دریافتی از آن را براحتی سوزاند […]

دکتر مینا عبدالهی دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D) علوم تغذیه، دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت:بطور کلی توصیه های تغذیه ای بر محدودیت مصرف استوار است بدلیل موادی که در تهیه ی آنها استفاده شده است، اما در صورت مصرف می توان میزان انرژی دریافتی از آن را براحتی سوزاند تا موجب افزایش وزن نشوند.

میزان انرژی واجزای تشکیل دهنده انواع نوشابه های مشکی، زرد و سون آپ
هر لیوان معادل ۲۴۰ سی سی در نظر گرفته می شود.
ماءالشعیر معادل سون آپ در نظر گرفته می شود.
محتوای ترکیبات در یک لیوان (۲۴۰ سی سی)
انرژی    مشکی: ۹۸ کیلوکالری
زرد: ۱۱۶ کیلوکالری
سون آپ: ۹۶ کیلوکالری
پروتئین    ۰٫۰۰
چربی    ۰٫۰۰
کلسترول    ۰٫۰۰
کربوهیدرات    مشکی: ۲۵ گرم
زرد: ۳۰ گرم
سون آپ: ۲۵ گرم
کلسیم    مشکی: ۷٫۲ میلی گرم
زرد: ۱۵٫۴۸ میلی گرم
سون آپ: ۴٫۸ میلی گرم
فسفر    مشکی: ۲۸٫۸۳ میلی گرم
زرد: ۰٫۰۰
سون آپ: ۰٫۰۰
سدیم    مشکی: ۹٫۵۸ میلی گرم
زرد: ۳۰٫۹۷ میلی گرم
سون آپ: ۲۶٫۴۲ میلی گرم
پتاسیم    مشکی: ۲٫۴ میلی گرم
زرد: ۷٫۷۴ میلی گرم
سون آپ: ۲٫۴ میلی گرم

میزان کالری دریافتی از یک لیوان نوشابه مشکی و سون آپ غیر رژیمی تقریبا برابر و معادل ۱۰۰ کیلوکالری بوده و میزان انرژی دریافتی از یک لیوان نوشایه زرد غیر رژیمی تقریبا معادل ۱۲۰ کیلوکالری می باشد.

میزان انرژی مصرفی در فعالیت های فیزیکی مختلف بسته به وزن افراد و نیز شدت و طول زمان فعالیت متفاوت می باشد. در یک فرد با وزن متوسط جهت سوزاندن کالری دریافتی از یک لیوان نوشایه زرد فعالیت های فیزیکی نظیر ۴۵ دقیقه پیاده روی با سرعت معمولی(۴ کیلومتر در ساعت) (حدود ۱۲۰ کیلوکالری)، ۱۵ دقیقه درجا زدن (۱۲۰ کیلوکالری)، ۱۲ دقیقه دویدن متوسط (۱۲۶ کیلوکالری)،  ۴۰ دقیقه حرکات کششی ملایم (۱۲۰ کیوکالری)، ۱۰ دقیقه طناب زدن با سرعت متوسط (حدود ۱۲۰ کیلوکالری) و یا ۱۵ دقیقه ایروبیک (حدودا ۱۲۰ کیلوکالری)، توصیه می گردد.

همچنین جهت سوزاندن کالری دریافتی از یک لیوان نوشایه مشکی، سون آپ و یا ماءالشعیر را می توان با یکی از ورزش های زیر سوزاند که عبارتند از ۴۰ دقیقه پیاده روی با سرعت معمولی، ۱۰ دقیقه ایروبیک، ۱۵ دقیقه حرکات کششی ملایم، ۱۰ دقیقه درجا زدن و یا ۱۰ دقیقه دویدن متوسط (۱۰۵ کیلوکالری.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

۱۱
بهمن ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>