هشدار، فصل زمستان منجر به زانودرد می شود!

تغییرات سریع دمای هوا باعث بدتر یا بهتر شدن درد زانو می شوند. هوای سرد علائم این بیماری را بدتر می کند و هوای گرم علائم آن را کاهش می دهد. بررسی های جدید داشنمندان نشان می دهند کمبود ویتامین د در فصل زمستان منجر با افزایش مشکلات استخوانی به ویژه زانو درد می شود […]

تغییرات سریع دمای هوا باعث بدتر یا بهتر شدن درد زانو می شوند. هوای سرد علائم این بیماری را بدتر می کند و هوای گرم علائم آن را کاهش می دهد.

بررسی های جدید داشنمندان نشان می دهند کمبود ویتامین د در فصل زمستان منجر با افزایش مشکلات استخوانی به ویژه زانو درد می شود و این بیماری در فصل زمستان شدت بیشتری می یابد.

دانشمندان با انجام آزمایشات و مطالعاتی بر روی سالمندان دریافتند مشکلات استخوانی و زانو درد و کوفتگی با افزایش سرما شدت می یابد از این رو در فصل زمستان به علت کاهش رسیدن نور خورشید به بدن زانو درد افزایش می یابد.

نتایج مطالعات نشان می دهند، .اگر در فصل سرما می خواهید از خانه خارج شوید حتما دستکش، کلاه و چکمه بپوشید تا انگشتان دست و پا و سر شما را گرم نگه دارند. با این کار، قسمت های انتهایی بدن شما گرم می مانند و از بروز درد جلوگیری می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۱۱
بهمن ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

٬ ٬ ٬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *