والدین آموزه‌های دینی را جدیدتر بگیرند

عشایری روانشناس و استاد دانشگاه درباره طلاق عاطفی میان والدین و فرزندان گفت: عدم فهم و درک بینش میان والدین و فرزندان از اساسی‌ترین عوامل سست شدن روابط میان فرزندان و والدین است. وی در این باره افزود: معمولا این اختلافات در بینش‌ها ابتدا کوچک بوده اما پس از مدتی این سوء فهم قوی شده […]

عشایری روانشناس و استاد دانشگاه درباره طلاق عاطفی میان والدین و فرزندان گفت: عدم فهم و درک بینش میان والدین و فرزندان از اساسی‌ترین عوامل سست شدن روابط میان فرزندان و والدین است.

وی در این باره افزود: معمولا این اختلافات در بینش‌ها ابتدا کوچک بوده اما پس از مدتی این سوء فهم قوی شده و باعث گسسته شدن روابط میان افراد خانواده می‌شود.

عشایری در ادامه گفت: از طرفی مداخله‌های نادرست اطرافیان در تربیت فرزندان محرک دیگری در ایجاد این عارضه میان فرزندان و والدین است.

این روانشناس با بیان اهمیت رسانه در تربیت فرزندان تصریح کرد: ماهواره نیز از جمله موثرترین دلایل بروز طلاق عاطفی است ، خصوصا در خانواده‌هایی که به لحاظ هویت دچار مشکل هستند یعنی از خودباوری و عزت نفس کمتری برخوردار باشند ، طلاق عاطفی راحت‌تر صورت می‌گیرد در نتیجه خانواده‌ها بتدریج از هم دور می‌شوند چون درک از همدیگر کمتر می‌شود.

وی در آخر خاطر نشان کرد: بهترین راه برای مقابله با عارضه طلاق عاطفی میان والدین و فرزندان که متأسفانه امروزه گریبان‌گیر جامعه شده است، مشاوره، مطالعه، فرهنگ‌سازی و از همه مهمتر استفاده از آموزه‌های دینی در تربیت فرزندان بواسطه والدین است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۱۱
بهمن ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>