با انار ترش که خورده نمی شود؛ چه کنیم؟

انار ترش را دانه کنید برای:…

pomegranate-juice

انار ترش را دانه کنید برای:

۱٫ آبگیری و مخلوط با شکر یا نمک و یخ . بعضی ها با کمی از دانه های انار می جوشانند و با نمک نگهداری می کنند. همین آب انارهای مغازه ها.

۲٫ آب گیری برای پختن مرغ: معرکه است. یک طعم بی نظیر و وصف ناپذیر است. برادرم مرغ را سرخ می کند و در آب انار با ادویه و مخلفات سبزیجاتی کامل که قبلا تفت داده شده، می پزد! حوصله داشته باشد، مرغ را شکم پر می کند با سبزیجات و می گذارد توی فر. داخل ظرفش آب انار می ریزد، مدتی که گذشت؛ مرغ را داخل ظرف ِ فر آن رو می کند و دوباره آب انار می ریزد تا طرف دیگر هم طعم بگیرد.

بخشی از آب انار را هم برای سس نگه می دارد که با رب گوجه ی سرخ شده در روغن، و سبزیجاتی مثل، جعفری ریحان، پیازچه، قارچ و ادویه مخصوص درست می کند.

همین کار را برای خورش بادنجان هم می شود.

شاید آبش را بتوان در بطری آب معدنی/نوشابه فریز و به مرور استفاده کرد.

۳٫ با میوه های خشکی مثل انواع آلو، آلبالو و ذغال اخته و … بپزید، تبدیل می شود به نوعی آلوچه ازین ها که درکه و فرحزاد خداد تومان آلوده  و فسقل مثقالش را می فروشند به خلق الله! آخر سر می توانید زرشک هم اضافه کنید یک قل بزند.

(هم با دانه ی انار و هم آب انار هردو می شود)

۴٫ داخل کمپوت مخلوط یا فقط انار بریزید (این هم خیلی مشتری داشته) و برای اناری که مقدارش بیش از حد خوردن است و در یخچال نمی توان نگه داشت؛ مناسب است

۵٫ ترشی انار

انار را دانه کرده که قطرات آبی روی دانه هایش نمانده باشد (کمی ها بخورد و خشک شود) و کمی نمک و سرکه ی خانگی!

۶٫ چای انار: این هم مانند چای آلبالو ست دم کردنی یا جوشاندنی اش می شود. ولی نه با انار شیرین!

 

۰۹
دی ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مامان کدبانو
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>