نوزاد را کنار خودتان نخوابانید!

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، با توجه به آکادمی اطفال آمریکا (AAP)، امن ترین مکان برای کودک در رختخواب خود است. یک مطالعه اخیر از این سازمان پیشنهاد کرد که اشتراک گزاری تخت بزرگترین عامل خطر برای مرگ و میر نوزادان است. با این حال، یک مطالعه دیگر در JAMA  در سال ۲۰۱۳ منتشر شده […]

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، با توجه به آکادمی اطفال آمریکا (AAP)، امن ترین مکان برای کودک در رختخواب خود است. یک مطالعه اخیر از این سازمان پیشنهاد کرد که اشتراک گزاری تخت بزرگترین عامل خطر برای مرگ و میر نوزادان است.

با این حال، یک مطالعه دیگر در JAMA  در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است و نشان می دهد که مادرانی که فرزندان خود را بر روی مبل شیر می دهند احتمال خفگی نوزادشان چندین برابر می شود.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) نوزادانی که بر روی مبل خوابانده می شوند زاویه سر آن ها به سمت پایین قرار می گیرد و این امر می تواند سندروم مرگ ناگهانی در نوزادان باشد.

پس از بررسی داده ها، محققان دریافتند که از ۹۰۷۳ مرگ و میر نوزادان مربوط به خواب، ۱۲٫۹٪ در مبل ها رخ داده است که۷۲ درصد از این مرگ و میر ها در نوزادان بین ۰-۳ ماه بوده است.

نتایج مطالعات نشان می دهند کودکان از همان سنین نوزادی باید در تخت خواب جداگانه خوابانده شوند و ولدین نباید کودکان را عادت دهند کنار خود بخوابانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

۲۶
آبان ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>