جواب نوزادتان را بدهید تا زودتر زبان باز کند

شاید در ظاهر لوس و بی معنی به نظر برسد، اما مادرهایی که با نوزادشان «حرف می زنند» و با در آوردن صدایی مثل صدای آنها، جواب شان را می دهند، کمک می‌کنند تا نوزاد سریع تر زبان باز کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه، یک تحقیق جدید در دانشگاه های آیووا […]

شاید در ظاهر لوس و بی معنی به نظر برسد، اما مادرهایی که با نوزادشان «حرف می زنند» و با در آوردن صدایی مثل صدای آنها، جواب شان را می دهند، کمک می‌کنند تا نوزاد سریع تر زبان باز کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامانه، یک تحقیق جدید در دانشگاه های آیووا و ایندیانا در آمریکا نشان می دهد، حرف زدن با نوزاد در مراحل اولیه تولد، برای پیشرفت زبان او کلیدی است.

محققان می گویند، والدینی که جواب نوزادشان را با سر و صداهایی شبیه خود نوزاد می دهند -حتی اگر خودشان هم نفهمند چه می گویند- نقشی کلیدی در فرآیند زبان باز کردن و حرف زدن کودک شان ایفا می کنند.

این یافته با باور قدیمی که می گوید، حرف زدن انسان ذاتی است و نمی تواند با واکنش پدر و مادر تغییر کند، در تضاد است. در مقابل، پژوهشگران می گویند، والدینی که مداوم جواب نوزادشان را می دهند، در عمل به حرف زدن و یادگیری زبانی فرزندشان سرعت می بخشند.

آنها هم چنین متوجه شدند، اگر مادر جواب نوزادش را بدهد، بچه صداهای پیچیده تری از خودش درمی آورد.

به گزارش سایت «دیلی میل»،نتیجه این تحقیق در مجله « Infancy» منتشر شده است.

منبع: سلامت نیوز

۲۱
بهمن ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *