تخم مرغ را در سبد غذایی خود قرار دهید

به گزارش نامه نیوز، ‘پروین افشار’ به مناسبت روز جهانی تخم مرغ با اشاره به اینکه آمارهای موجود در کشور بیانگر آن است که سرانه مصرف تخم مرغ در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر به مراتب پایین تر است، افزود: این در حالی است که ایران در ردیف کشورهای برتر به لحاظ تولید تخم […]

به گزارش نامه نیوز، ‘پروین افشار’ به مناسبت روز جهانی تخم مرغ با اشاره به اینکه آمارهای موجود در کشور بیانگر آن است که سرانه مصرف تخم مرغ در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر به مراتب پایین تر است، افزود: این در حالی است که ایران در ردیف کشورهای برتر به لحاظ تولید تخم مرغ قرار دارد.

وی یادآورشد: این ماده غذایی اغلب در فراورده های غذایی مصرف می شود و فقط مقدار اندکی از آن در تغذیه مستقیم خانوار قرار می گیرد و چندان جایگاه مناسبی در صبحانه و یا سایر وعده های غذایی مردم ندارد.

عضو انجمن تغذیه ایران با تاکید بر اینکه عمده ترین ویژگی تخم مرغ و تمایز آن با سایر مواد غذایی، ترکیب کامل پروتئین آن به ویژه اسید آمینه های ضروری فراوان است، ابراز کرد: مواد مهم موجود در آن مانند کولین، لوتئین، گزانتین و تولید کم انرژی است که مصرف آن به ویژه در صبحانه به لاغری کمک می کند.

وی اظهار کرد: مزایا و نقش تخم مرغ در سلامتی بدن بسیار زیاد است و نباید آن را از رژیم غذایی حذف کرد.

این کارشناس تغذیه مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان ادامه داد: تخم مرغ نقش مهمی درتکامل مغز جنین و نوزاد، جلوگیری از کوری، آلزایمر متداول در کهنسالی و تقویت سیستم عصبی و حافظه دارد و به سلامت قلب و عروق کمک فراوانی می کند.

وی خاطرنشان کرد: مصرف تخم مرغ در زنان باردار و شیرده، کودکان و نوجوانان در حال رشد، ورزشکاران و عموم و در دوران پس از بیماری توصیه می شود و این درحالی است که این ماده غذایی نباید به شکل افراطی مصرف شود.

منبع: ایرنا

۰۱
آذر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>