علامتی که آلرژی گوارشی نوزادتان را هشدار می دهد

دکتر محمد رضا بلور ساز( متخصص کودکان) در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران در خصوص آلرژی گوارشی کودکان اذعان داشت: آلرژی غذایی یکی از بخش های مهم آلرژی است و در شیر خواران آلرژی به پروتئین شیر گاه وجود دارد. وی در ادامه گفت: آلرژی گوارشی حتی در کودکانی که شیر خشک مصرف می کنند نیز […]

دکتر محمد رضا بلور ساز( متخصص کودکان) در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران در خصوص آلرژی گوارشی کودکان اذعان داشت: آلرژی غذایی یکی از بخش های مهم آلرژی است و در شیر خواران آلرژی به پروتئین شیر گاه وجود دارد.

وی در ادامه گفت: آلرژی گوارشی حتی در کودکانی که شیر خشک مصرف می کنند نیز بروز می کند و از این  رو شیر خشکهای مخصوص برای کودکانی که آلرژی به شیر گاو دارند نیز در بازار موجود است.

دکتر بلورساز به علائم ظاهری آلرژی گوارشی در شیرخواران اشاره کرد و گفت: علائم پوستی، اگزما، کهیر و دانه های پوستی، علائم گوارش: ریفلاکس،  اسهال، استفراغ، دل درد،بی قراری و مدفوع خونی، علائم تنفسی،خس خس،سرفه و نفس صدا دار را می توان نام برد.

وی با بیان اینکه آلرژی گوارشی یک عارضه ژنتیکی است، افزود: اما در موارد دیگر نیز با مصرف غذاها از جمله  تخم مرغ، مغزها، سویا، غذاهای دریایی و گندم در رژیم غذایی مادر از طریق شیر به بدن شیرخواران نیز منتقل شده و باعث روز حساسیت در نوزاد می شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

۲۸
بهمن ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. اتفاقا خواهر کوچولوی من این علائم و داره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>