استفاده از مرطوب کننده در هفته های نخست تولد مانع از ابتلای فرد به حساسیت می شود

محققان ژاپنی اعلام کردند مالیدن مرطوب کننده روی پوست نوزاد در هفته های نخست تولد به جلوگیری از ابتلا به اگزما و حتی حساسیت های غذایی در فرد در مراحل بعدی زندگی کمک می کند. محققان در حالی این راه حل را پیشنهاد کردند که ابتلا به اگزما و حساسیت های غذایی در میان مردم […]

محققان ژاپنی اعلام کردند مالیدن مرطوب کننده روی پوست نوزاد در هفته های نخست تولد به جلوگیری از ابتلا به اگزما و حتی حساسیت های غذایی در فرد در مراحل بعدی زندگی کمک می کند.
محققان در حالی این راه حل را پیشنهاد کردند که ابتلا به اگزما و حساسیت های غذایی در میان مردم جهان بیش از پیش افزایش یافته است.
نتایج این بررسی که توسط « مرکز ملی سلامت و رشد کودکان» مستقر در توکیو انجام شد،‌ نشان می دهد استفاده منظم از مرطوب کننده در چند هفته نخست تولد، می تواند به حفاظت از سیستم ایمنی بدن نوزاد کمک کند.
محققان ۱۱۸ نوزاد را به دو گروه ۵۹ نفره تقسیم کردند و روی پوست یک گروه از نوزدان به مدت ۳۲ هفته پس از تولد به طور مرتب از مرطوب کننده استفاده کردند، اما این کار را در مورد گروه دیگر انجام ندادند.
به گفته محققان، نتایج این تحقیق نشان می دهد استفاده منظم از مرطوب کننده در هفته های نخست تولد نوزاد، احتمال ابتلا به اگزما را در او در سال های بعدی زندگی ۳۰ درصد کاهش می دهد.
« مرکز ملی سلامت و رشد کودکان» در بیانیه ای اعلام کرد مصرف نرم کننده، از خشک شدن و ترک خوردگی پوست جلوگیری می کند. خشک شدن و ترک خوردگی پوست موجب آسیب زدن به سلول های ایمنی و ایجاد حساسیت می شود. در نتیجه تولید پادتن در بدن برای مقابله با حساسیت افزایش می یابد و منجر به افزایش بیش از حد پادتن در بدن می شود. این تولید مازاد پادتن است که موجب بروز علائم آلرژی می شود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، « مرکز ملی سلامت و رشد کودکان» ژاپن اعلام کرد بدن نوزادن مبتلا به اگزما ممکن است به سفیده تخم مرغ واکنش شدید نشان دهد، و بنابراین در مراحل بعدی زندگی نیز به تخم مرغ حساسیت خواهند داشت یا با مشکلاتی همچون آسم یا عفونت های سینوسی رو به رو خواهند شد.

منبع: واحد مرکزی خبر

۲۷
دی ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>