خوراندن این مایعات در زمان تهوع کودک توصیه می‌شود

محمدرضا بلورساز رئیس انجمن اطفال در گفتگو باخبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: تهوع در کودکان علامت بیماری است. اولین مسئله‌ای که باید در هنگام رویارویی با تهوع کودکان توجه کرد این است که کودک را سریعا به پزشک رساند تا علت تهوع را تشخیص دهد. که ممکن است مقدمه مننژیت، یک سینه پهلو، به […]

محمدرضا بلورساز رئیس انجمن اطفال در گفتگو باخبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: تهوع در کودکان علامت بیماری است. اولین مسئله‌ای که باید در هنگام رویارویی با تهوع کودکان توجه کرد این است که کودک را سریعا به پزشک رساند تا علت تهوع را تشخیص دهد.
که ممکن است مقدمه مننژیت، یک سینه پهلو، به علت دل درد، سرماخوردگی، گلودرد، باشد یا از ریه کودک ناشی شود و یا یک علامت عفونتشدید باشد، تهوع در کودکان می‌تواند منشاء عصبی نیز داشته باشد.
وی افزود: بنابراین به محض وقوع تهوع و استفراغ در کودک باید از دادن غذا به او پرهیز کرد و مایعات در حد معمول به او داده شود مانند مایع ORS که والدین می‌توانند آن را تا هنگام رساندن کودک به پزشک کم کم به او بخورانند.
بلورساز تصریح کرد: توصیه می‌شود پزشکان از تجویز داروهایی مانند قرص B۶ اجنتاب کنند زیرا این دارو عوارض دارد و حتی امکان دارد علائم بیماری را بپوشاند. اما بهتر است والدین مایعات سبکی نظیر آب و لیمو به کودک تا مراجعه به پزشک بدهند.
این متخصص در پایان خاطر نشان کرد: تهوع از بدو تولد تا ۱۸ سالگی متفاوت است. تهوع در دوره نوزادی به علت ریفلاکس معده صورت می‌گیرد که خطرناک نیست و باید سر نوزاد را به بالا گرفته شود و بر پشت او با دست زده شود. تهوع در دوره شیرخوارگی می‌تواند زمینه‌ساز یک بیماری باشد و می‌تواند ابتدا با استفراغ آغاز شده و به اسهال بیانجامد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۳
دی ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>