مغز کودکتان را به راس ساعت خوابیدن عادت دهید

سیما فردوسی متخصص روانشناس در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران در خصوص اینکه چگونه کودکمان را به خواب درست عادت دهیم اظهار داشت: اختلال خواب و کمبود خواب می‌تواند بسیاری مشکلات را برای کودک ایجاد کند که شامل اختلال در سلامت ایمنی و رشد کودک باشد. وی با بیان اینکه باید برای کودکمان زمان […]

سیما فردوسی متخصص روانشناس در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران در خصوص اینکه چگونه کودکمان را به خواب درست عادت دهیم اظهار داشت: اختلال خواب و کمبود خواب می‌تواند بسیاری مشکلات را برای کودک ایجاد کند که شامل اختلال در سلامت ایمنی و رشد کودک باشد.
وی با بیان اینکه باید برای کودکمان زمان بندی زودتری‌ را در نظر بگیریم، گفت: کودک باید قبل از اینکه والدین غذا بخورند زود‌تر شام خود را بخورد.
این متخصص تصریح کرد: کودکان خواب را دوست ندارند، از این رو راس ساعت خوابیدن باید حفظ شود چرا که تکرار باعث می‌شود مغز کودک عادت به سر وقت خوابیدن کند.
فردوسی توصیه کرد: بهتر است کودک را مادر به اتاق خواب ببرد و مراسم خوابیدن را که شامل داستان گفتن صحبت کردن با چراغ خواب روشن را برای کودک فراهم کند.
وی در پایان گفت: محدود کردن محرک‌های الکترونیکی با قوانین جدی باید به‌طوری باشد که کودک خود متوجه شود و به اجبار مادر نباشد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۰۷
دی ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>