نوزادانی که طبیعی متولد می شوند باهوش‌تر هستند

دکتر منصور محرابی متخصص کودکان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه کودکانی که طبیعی متولد می‌شوند، به طور ثانویه باهوش تر هستند، گفت: نوزاد از لحاظ ارتباط برقرار کردن با مادر بعد از تولد و نبود عوارض بیهوشی بهتر از سزارینی‌هاست. وی در […]

دکتر منصور محرابی متخصص کودکان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه کودکانی که طبیعی متولد می‌شوند، به طور ثانویه باهوش تر هستند، گفت: نوزاد از لحاظ ارتباط برقرار کردن با مادر بعد از تولد و نبود عوارض بیهوشی بهتر از سزارینی‌هاست.
وی در ادامه گفت: نوزادی که طبیعی متولد می‌شود از عفونت‌ها و مشکلات تنفسی که یک مشکل شایع در نوزادان سزارین است نیز در امان خواهند ماند.
این متخصص با بیان اینکه عموما کودکانی که با سزارین متولد می‌شوند تاریخ را زودتر از موقع مقرر تنظیم می کنند، افزود: در زایمان طبیعی وقتی رشد جنین کامل می‌شود، زایمان انجام می شود.
وی در همین خصوص اظهار داشت: از آنجا که در نوزادان سزارین زمان زایمان زودتر از موعد است معمولا نارس هستند، اما نوزادان طبیعی از لحاظ سیستم ایمنی بدن قوی تر هستند چرا که رسیده تر به دنیا می آیند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: در زایمان طبیعی کودک تحت مسائل داروهای بیهوشی قرار نمی‌گیرد همچنین فشار وارد به سر کودک موجب خارج شدن مایع آمنیوتیک از ریه نوزاد و در نتیجه کاهش مشکلات تنفسی می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۰۵
اسفند ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. مهدی گفته:

    کاملا درسته اما مادران امروزی کمتر به این مسئله توجه میکنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>