بهترین زمان برای ماساژ نوزاد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: ماساژ کودک سبب ایجاد آرامش و هوشیاری او می‌شود، ترکیبات شیمیایی در بدن مانند کورتیزول تحت تاثیر فشار عصبی افزایش می‌یابند و برای جلوگیری از این مشکل در کودکان انجام […]

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: ماساژ کودک سبب ایجاد آرامش و هوشیاری او می‌شود، ترکیبات شیمیایی در بدن مانند کورتیزول تحت تاثیر فشار عصبی افزایش می‌یابند و برای جلوگیری از این مشکل در کودکان انجام ماساژ روزانه، این هورمون را به پائین‌ترین حد ممکن می‌رساند.

میترا رضااف افزود: ده دقیقه ماساژ دو تا سه بار در هفته، به اعتماد‌سازی بین مادر و کودک، جلوگیری از بیماری‌ها و ارتباط برقرار کردن بین آنها کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بهترین زمان برای انجام ماساژ زمان بیداری و با نشاطی کودک است، عنوان کرد: ماساژ مستمر، عضلات و مفاصل نوزاد را محکم می‌کند، بیماری‌های رایج کودکان را بهبود می‌بخشد.

رضااف ادامه داد: انجام ماساژ سبب زیاد شدن وزن بچه، جلوگیری از یبوست، حفظ حالت‌های فیزیکی، هوشیاری، نشان دادن احساسات و ایجاد ارتباط بهتر با کودکان می‌شود.

وی اظهار داشت: مادر باید روغن‌های مناسب ماساژ را انتخاب و قبل از ماساژ دست را به روغن آغشته و نرم کند.

وی با اشاره به اینکه در ایران بیشتر از روغن‌های نارگیل، آفتابگردان، زیتون، بادام و انگور استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: روغن‌ها به طور مشخص به نوع پوست بچه، محل زندگی، قابل دسترس بودن و آلرژی‌زا نبودن بستگی دارد.

منبع: سلامت نیوز

۰۳
آبان ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>