۵ خوراکی ممنوعه برای کودکان زیر ۱ سال

عباس مومن‌زاده، متخصص کودکان و نوزادان در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: مهمترین ممنوعیت غذایی کودکان زیر ۱ سال، مصرف عسل است، در عسل یک میکروب زنده وجود دارد که تولید توکسین می‌کند و کودکان زیر ۱ سال توان هضم این توکسین را نداشته و دچار مسمومیت می‌شوند. مومن‌زاده افزود: سفیده تخم مرغ، […]

عباس مومن‌زاده، متخصص کودکان و نوزادان در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: مهمترین ممنوعیت غذایی کودکان زیر ۱ سال، مصرف عسل است، در عسل یک میکروب زنده وجود دارد که تولید توکسین می‌کند و کودکان زیر ۱ سال توان هضم این توکسین را نداشته و دچار مسمومیت می‌شوند.
مومن‌زاده افزود: سفیده تخم مرغ، ماده غذایی دیگری است که نباید به کودکان کمتر از ۱ سال داد، پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ، آلبومین است که برای کودک زیر ۱ سال آلرژی‌زا است. سومین ماده غذایی، اسفناج است که حاوی ماده اکسیدانی بوده و برای کودک کمتر از ۱ سال مضر است.
وی تصریح کرد: انواع توت‌ها مانند توت سفید، توت سیاه، تمشک و توت فرنگی هم از دیگر ممنوعیت‌های غذایی است. همچنین خربزه آلرژی ‌زا بوده و نباید در سنین زیر ۱ سال به کودک داده شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

 

۱۹
شهریور ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>