بهترین “چای گیاهی” برای کودکان خردسال

سیمین عسگری متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت: نوشیدن بیش تر از ۴ فنجان چای یا قهوه در طول روز بی تردید می‌تواند مضر باشد و منجر به ایجاد عارضه “روماتیسم مفصل” در زنان شود. وی با بیان این‌که کودکان به تقلید از پدر و مادر خود به نوشیدن چای اصرار می ورزند […]

سیمین عسگری متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت: نوشیدن بیش تر از ۴ فنجان چای یا قهوه در طول روز بی تردید می‌تواند مضر باشد و منجر به ایجاد عارضه “روماتیسم مفصل” در زنان شود.
وی با بیان این‌که کودکان به تقلید از پدر و مادر خود به نوشیدن چای اصرار می ورزند عنوان کرد: اگر والدین در خانه به صورت مداوم چای یا قهوه می‌نوشند، کودکان هم به تقلید از والدین خود اصرار بر نوشیدن آن خواهند داشت و از این‌رو نوشیدن چای به دلیل وجود “کافئین” باعث “بی اشتهایی کودک” و “کاهش وزن” آنان خواهد شد.
این متخصص تغذیه با بیان این‌که کدام چای مناسب برای کودکان است افزود: چای سفید، بهترین جایگزین بوده و به دلیل سفید بودن رنگ آن بیشترین مقدار “آنتی اکسیدان” و کمترین مقدار کافئین را دارا است.
وی در پایان به نحوه دم کردن چای اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین روش تهیه چای، قرار دادن قوری روی حرارت کم به مدت ۴ دقیقه است تا اثرات جانبی کمتری داشته باشد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۳۰
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. زهرا گفته:

    بله ولی چای سفید متاسفانه خیلی گرونه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>