غذا دادن با قاشق به کودک ممنوع

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ پزشکان به والدین توصیه می‌کنند تا در حد امکان اجازه دهند خود کودک نوزاد با قاشق غذا بخورد. گفتنی است تحقیقات جدید نشان داده کودکان ۶ ماهه و بزرگتر که والدین آن‌ها غذاهایی مانند پوره را خودشان با قاشق به کودک می‌دهند، دچار اضافه وزن از همان دوران نوزادی می‌شوند. […]

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ پزشکان به والدین توصیه می‌کنند تا در حد امکان اجازه دهند خود کودک نوزاد با قاشق غذا بخورد.
گفتنی است تحقیقات جدید نشان داده کودکان ۶ ماهه و بزرگتر که والدین آن‌ها غذاهایی مانند پوره را خودشان با قاشق به کودک می‌دهند، دچار اضافه وزن از همان دوران نوزادی می‌شوند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، علاوه بر “اضافه وزن” این کودکان دچار نوعی عادت تنبلی برای خوردن غذا نیز می‌شوند.
پژوهشگران علت این اضافه وزن را والدین می‌دانند که به طور سنتی گمان می‌کنند کودک باید غذای زیادی بخورد و کودک نیز در این سن نمی‌تواند به آن‌ها بگوید که سیر شده و به غذای اضافه تر احتیاج ندارد و همین باعث چاقی در کودک می‌شود.
پزشکان توصیه می‌کنند والدین برای خوردن غذای زیاد کودک را تحت فشار قرار ندهند و پس از آموزش چگونگی خوردن غذا با قاشق با نظارت کودک را مشتاق به خوردن غذا و استفاده از دستان خود برای گرفتن وسایلی مانند قاشق نمایند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

 

۲۳
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *