تأثیر شگفت‌انگیز بازی با این اسباب‌بازی‌‌ها برای نوزادان!

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ حدود ۸۰ درصد از نوزادان از ۶ ماهگی شروع به بردن اشیا به طرف دهان خود را می‌کند و این کار نشان‌دهنده‌ی آمادگی آنها برای “کسب مهارتها” را نشان‌ می‌دهد. بررسی‌‌ها نشان می‌دهند اسباب‌بازی‌ها “حاوی سرب” هستند  از این‌رو نباید بیش از حد وارد دهان شوند اما با خریداری “اسباب بازی‌هایی […]

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ حدود ۸۰ درصد از نوزادان از ۶ ماهگی شروع به بردن اشیا به طرف دهان خود را می‌کند و این کار نشان‌دهنده‌ی آمادگی آنها برای “کسب مهارتها” را نشان‌ می‌دهد.
بررسی‌‌ها نشان می‌دهند اسباب‌بازی‌ها “حاوی سرب” هستند  از این‌رو نباید بیش از حد وارد دهان شوند اما با خریداری “اسباب بازی‌هایی نوین” می‌توان از این عادت کودکان برای افزایش توانایی آنها و رشد “ضریب هوشی‌شان” بهره برد.
گفتنی است اشیاء که به دست کودکان در سنین پایین داده می‌شود تا با آنها بازی کند نباید بیش از حد کوچک باشد زیرا در صورت غفلت والدین باعث “خفگی” آنها می‌شود.
نتایج مطالعات نشان می‌دهند کودکانی که علاقه دارند اشیاء را در دهان خود کنند آرام‌ترند و در بزرگسالی میزان “تنش‌های عصبی” آنها کمتر است و این کار باعث ایجاد خلاقیت در کودکان در مراحل‌های مختلف زندگی‌شان می‌شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۳۰
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>