برای مقابله با ام اس نمکدان را از سفره حذف کنید!

سدیم یک عنصر غذایی که برای درست کار کردن به آن نیاز دارد. بدن با استفاده از سدیم به کنترل فشار خون و حجم خون و عضلات کمک می کند. با این حال، سدیم بیش از حد در رژیم غذایی ممکن است به فشار خون بالا در برخی افراد و تجمع مایع خطرناک در افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلب، سیروز و یا بیماری های کلیوی منجر شود.بزرگسالان سالم باید مصرف سدیم را به ۲۳۰۰ میلی گرم در روز برسانند، که می تواند به یک […]

سدیم یک عنصر غذایی که برای درست کار کردن به آن نیاز دارد. بدن با استفاده از سدیم به کنترل فشار خون و حجم خون و عضلات کمک می کند.

با این حال، سدیم بیش از حد در رژیم غذایی ممکن است به فشار خون بالا در برخی افراد و تجمع مایع خطرناک در افراد مبتلا به نارسایی احتقانی قلب، سیروز و یا بیماری های کلیوی منجر شود.بزرگسالان سالم باید مصرف سدیم را به ۲۳۰۰ میلی گرم در روز برسانند، که می تواند به یک قاشق چای خوری نمک محدود شود.

مطالعات قبلی ارتباط بالقوه بین نمک و آسم ،مرگ و میر در دیابت نوع ۱، نمک و خطر ابتلا به پیری شتاب سلولی در نوجوانان، نمک و بیماری های قلبی، و نمک و بیماری های قلبی عروقی را یافته اند و نمک نیز به نقش در بیماری های خود ایمنی مانند پسوریازیس، آرتریت روماتوئید و اسپوندیلیت انکیلوزان با دستکاری ربط داده می شود.

ام اس در حال حاضر یک بیماری خود ایمنی است که ارتباط مستقیمی با مصرف نمک در روز دارد و می تواند احتمال بروز این بیماری را افزایش دهد.

۲۱
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

٬ ٬ ٬

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>