در ۳ ماهه اول “بارداری” موی خود را رنگ نکنید

دکتر محمد رضوانی متخصص پوست و مو ، گفت: برای رنگ کردن مو بهتر است از دکلره کردن مو اجتناب شود وبرای رنگ مو حداقل اکسیدان استفاده شود تا عوارض کمتری برای پوست و مو ایجاد شود. رضوانی اظهار کرد: اینکه برخی از افراد می‌گویند رنگ کردن مو باعث پرپشت شدن مو می‌شود توجیه علمی ندارد […]

دکتر محمد رضوانی متخصص پوست و مو ، گفت: برای رنگ کردن مو بهتر است از دکلره کردن مو اجتناب شود وبرای رنگ مو حداقل اکسیدان استفاده شود تا عوارض کمتری برای پوست و مو ایجاد شود.
رضوانی اظهار کرد: اینکه برخی از افراد می‌گویند رنگ کردن مو باعث پرپشت شدن مو می‌شود توجیه علمی ندارد و این بیشتر بر این علت است که مو ضخیم‌تر می‌شود و شخص تصور می‌کند که رنگ مو باعث افزایش تعداد مو شده است.
وی در ادامه افزود:‌معمولا رنگ مو بر پیاز مو تاثیر نمی‌گذارد اما باعث شکنندگی مو وخشکی مو شده و در نتیجه ایجاد موخوره می‌کند، بنابراین برای به حداقل رساندن عوارض آن بهتر است بعد از رنگ کردن مو از شامپوهای هیدراته (رطوبت‌رسان) و کرمهای مو استفاده شود.
وی با بیان اینکه خانمهای باردار به علت ایجاد حساسیت در جنین در آینده بهتر است از رنگ کردن مو خصوصا در ۳ ماهه اول بارداری اجتناب کنند، افزود در افراد عادی هم با توجه به جنس مو فواصل رنگ مو نباید از ۱-۳ ماه کمتر شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۶
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>