زنگ خطر شایع ترین خونریزی ها در زنان باردار

مادران باردار در فصل تابستان بیشتر از سایر فصول دچار خونریزی لثه و بینی می شوند و از سوی دیگر مخاط داخل بینی در بارداری مخصوصا در فصول سرد و خشک متورم تر و خشک تر از معمول است. بررسی ها نشان می دهند، در صورتی که خانمی دچار سرماخوردگی شود یا اتاق محل سکونتش […]

مادران باردار در فصل تابستان بیشتر از سایر فصول دچار خونریزی لثه و بینی می شوند و از سوی دیگر مخاط داخل بینی در بارداری مخصوصا در فصول سرد و خشک متورم تر و خشک تر از معمول است.

بررسی ها نشان می دهند، در صورتی که خانمی دچار سرماخوردگی شود یا اتاق محل سکونتش بیش از اندازه خشک و گرم باشد اختمال خونریزی از بینی بیشتر خواهد شد.

گفتنی است؛ خونریزی از لثه در بارداری بسیار شایع است اما این دلیلی بر ترک عادت مسواک زدن بعد از صرف هر وعده غذایی نیست. در غیر این صورت احتمال بروز عفونت در دهان افزایش می یابد و این مساله می تواند برای سلامت مادر و جنین خطرناک باشد.

 

۱۹
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>