این غذاها کودکتان را نابغه می کند!

براساس این پژوهش جدید که در میان خانواده های دارای کودکان مدرسه ای صورت گرفته است، گروه ها  به چند دسته تقسیم شده و هر یک در بازه ی زمانی خاص نوعی غذا برای کودکان خود برای رفتن به مدرسه تدارک دیدند. گفتنی است براین اساس گروهی کودکان را بدون وعده صبحانه به مدرسه فرستادند، گروه […]

براساس این پژوهش جدید که در میان خانواده های دارای کودکان مدرسه ای صورت گرفته است، گروه ها  به چند دسته تقسیم شده و هر یک در بازه ی زمانی خاص نوعی غذا برای کودکان خود برای رفتن به مدرسه تدارک دیدند.

گفتنی است براین اساس گروهی کودکان را بدون وعده صبحانه به مدرسه فرستادند، گروه دیگر یک صبحانه بدون چیدمان خاص مواد غذایی پروتیئین و لبنی به کودکان دادند و گروه دیگر براساس رژیم مخصوص کودکان سن رشد صبحانه به کودک خود دادند.

بررسی ها نشان می دهند براساس نتایج به دست آمده از وضعیت درسی دانش آموزان آن گروه از دانش آموزان که صبحانه نخورده بودند کمترین بازده درسی و گروهی که صبحانه خورده بودند راندمان عادی و گروهی که صبحانه هدفمند و متناسب با رژیم غذایی خورده بودند بالاترین بازده در عملکرد درسی را به دست آورده بودند.

پزشکان توصیه می کنند تا والدین به کودکان خود در وعده صبحانه، میوه، غلات سبوس دار، پروتیئن و همینطور لبنیات بدهند و از مصرف غلات سبوس دار شیرین جدا خودداری نمایند زیرا باعث افزایش وزن همینطور  بالا رفتن ریسک ابتلا به دیابت و همینطور پوسیدگی دندان ها می شود.

همینطور پزشکان توصیه  می کنند تا برای راندمان بالاتر حتما کودکان در طول روز ورزش متناسب با سن خود تحت نظر مربی انجام دهند.

۲۱
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>