اما و اگرهای دندانپزشکی برای خانم‌های باردار

علی یزدانی دندانپزشک گفت: سلامت دندانها درهر دورانی از زندگی حائز اهمیت است. وی افزود: یک باور غلط در بین مردم بوجود آمده که خانم باردار در طی دوران بارداری نباید به پزشک برای ترمیم دندان مراجعه کند این در حالی است که سلامت دندان هم جزء سلامت بدن فرد محسوب می‌شود،اما توصیه اکید این […]

علی یزدانی دندانپزشک گفت: سلامت دندانها درهر دورانی از زندگی حائز اهمیت است.
وی افزود: یک باور غلط در بین مردم بوجود آمده که خانم باردار در طی دوران بارداری نباید به پزشک برای ترمیم دندان مراجعه کند این در حالی است که سلامت دندان هم جزء سلامت بدن فرد محسوب می‌شود،اما توصیه اکید این است که خانم‌ها قبل از اقدام به بارداری به دندانپزشک مراجعه کنند.
یزدانی اذعان داشت: در ۳ ماهه اول و ۳ ماهه آخر بارداری کمی احتیاط لازم است که احتمال سقط در این دوران بالا نرود.  اما در ۳ ماهه چهار و پنج و شش بارداری مادر اگر به پزشک به علت ترمیم دندان مراجعه کند و استرس و اضطراب هم نداشته باشد مشکل خاصی ایجاد نمی‌شود.
این متخصص دندانپزشک اظهار داشت: در دوران بارداری مسئله تهوع و استفراغ در ماههای اول و ویارها حائز اهمیت است، مادر به علت مصرف زیاد شیرینی و یا بالعکس مصرف ترشی‌جات ممکن است دندانهایش بیشتر در معرض آسیب قرار بگیرند.
توصیه می‌شود قبل از خواب شبانه مسواک بزنند چرا که صبح‌ها تاثیر زیادی برایشان ندارد و حالت تهوع را بیشتر می‌کند.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۵
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>