سرکه، عامل دفع سموم بدن

یک مشاور تغذیه به افراد دارنده‌ چربی توصیه کرد از سرکه و آبلیمو برای کاهش کلسترول خون و چربی استفاده کنند. گلزار مولایی، سرکه را یکی از فرآوردهای طبیعی دانست که مصرف خوراکی بیشتری دارد و گفت: سرکه بیشترین کاربرد را در تهیه انواع ترشیجات دارد. مشاور تغذیه بیمارستان آیت الله طالقانی با بیان اینکه […]

یک مشاور تغذیه به افراد دارنده‌ چربی توصیه کرد از سرکه و آبلیمو برای کاهش کلسترول خون و چربی استفاده کنند.

گلزار مولایی، سرکه را یکی از فرآوردهای طبیعی دانست که مصرف خوراکی بیشتری دارد و گفت: سرکه بیشترین کاربرد را در تهیه انواع ترشیجات دارد.

مشاور تغذیه بیمارستان آیت الله طالقانی با بیان اینکه سرکه سرشار از ویتامین C با مزه ترش است، افزود: مصرف سرکه در انواع ترشی و سالادها باعث خوشمزگی، طعم دهندگی، تحریک اشتها می شود همچنین ترشح شیره گوارشی به واسطه مصرف سرکه فرایند هضم غذا را راحت تر می کند.

وی گفت: سرکه سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی است از این جهت وقتی این ماده به ترشیجات یا سالادها اضافه می شود طعم سرکه سبب جذب مواد ویتامینی و پروتئینی موجود در سالاد مثل کاهو، هویج، خیار و گوجه فرنگی خواهد شد.

مولایی افزود: سرکه و حتی آبلیمو به دلیل ترشی مزه و ویتامین C موجود در آن حاوی اسید اسکوربیک است که افراد که چربی دارند توصیه می شود از سرکه سفید برای کاهش کلسترول خون و چربی استفاده کنند چرا که سرکه، خون را رقیق کرده و تجزیه کننده چربی و عامل دفع سموم بدن است.

وی با بیان اینکه مصرف سرکه تاثیری خوبی در سوخت و ساز بدن دارد، گفت: سرکه توانایی از بین بردن باکتری های مضر دستگاه گوارش را دارد به همین دلیل افرادی که با مشکل یبوست، اسهال، دل درد و نفخ روبرو هستند توصیه می شود از این ماده استفاده کنند.

این مشاور تغذیه افزود: افرادی که مبتلا به ضعف اعصاب، درد مفاصل و زخم معده هستند از مصرف این مایع به دلیل اسیدی بودن پرهیز کنند.

منبع: ایسنا

۱۵
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>