توصیه محققان برای کاهش استرس زوجین چیست؟

چشمان خود را ببندید و به لحظات رمانتیک و شادی که با شریک زندگی خود داشته‌اید فکر کنید، مطمئنا احساس بهتری خواهید داشت. به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه خراسان، تحقیقات جدید روانشناسی نشان می‌دهد فکر کردن درباره لحظات شادی که با شریک زندگی خود داشته‌اید، استرس را کاهش و انرژی شما را افزایش می‌دهد. […]

چشمان خود را ببندید و به لحظات رمانتیک و شادی که با شریک زندگی خود داشته‌اید فکر کنید، مطمئنا احساس بهتری خواهید داشت.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه خراسان، تحقیقات جدید روانشناسی نشان می‌دهد فکر کردن درباره لحظات شادی که با شریک زندگی خود داشته‌اید، استرس را کاهش و انرژی شما را افزایش می‌دهد.

تحقیقات قبلی حاکی از آن بود که این احساس مثبت می‌تواند افراد را در برابر بیماری‌های جسمی و روحی محافظت کند. همچنین افرادی که تمرینات توانبخشی خود را به همراه همسرشان انجام می‌دهند، بهبودی بیشتری دارند.

طبق آخرین مطالعاتی که توسط سارا استانتون، روانشناس دانشگاه آنتاریوی کانادا صورت گرفته، مشخص شده است که هنگام فکر کردن به این لحظات شاد و رمانتیک میزان گلوکز خون به شدت افزایش یافته و احساس خوب و مثبتی در افراد ایجاد می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین

۱۲
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>