مصرف جگر در سه ماهه اول بارداری ممنوع

مجید حسن قمی متخصص تغذیه  گفت: بعضی از دوران‌ها در طول زندگی وجود دارند که تغذیه در آن محدود می‌شود، یکی از آن‌ها دوران بارداری است. وی افزود: توصیه می‌شود در دوران بارداری غذاهایی که سرشار از ویتامین A هستند کمتر مصرف شود. البته نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که مصرف […]

مجید حسن قمی متخصص تغذیه  گفت: بعضی از دوران‌ها در طول زندگی وجود دارند که تغذیه در آن محدود می‌شود، یکی از آن‌ها دوران بارداری است.
وی افزود: توصیه می‌شود در دوران بارداری غذاهایی که سرشار از ویتامین A هستند کمتر مصرف شود. البته نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که مصرف زیاد این گروه ممنوع است و اگر به میزان کم استفاده شود، مشکلی پیش نمی‌آید. ویتامین A در مواد غذایی مثل جگر و سبزیجات یافت می‌شود و توصیه این است که در ۳ ماهه اول خانم باردار مخصوصا از جگر استفاده نکند.
وی اذعان داشت: آن طور که تحقیقات نشان می‌دهد مصرف زیاد ویتامین A در دوران بارداری احتمال آنومالی در جنین را بالا می‌برد. آنومالی به این معنا است که به عنوان مثال سر کودک نسبت به بدن بزرگتر می‌شود.
این متخصص تغذیه در پایان گفت: علاوه بر ویتامین A، زرشک، زعفران، سوسیس، کالباس، همبرگر، ادویه تند و داروهایی مثل راکوتان و آکوتان و یا بعضی از داروهایی که برای تقویت مو استفاده می‌شوند هم ممنوع است.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۲
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>