چقدر اضافه وزن در بارداری مجاز است؟

موضوع اضافه وزن در دوران بارداری با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است و خانم های باردار برای دریافت رژیم غذایی باید به پزشک مراجعه کنند.

افزایش وزن بارداری به وزن بیش از بارداری بستگی دارد. در خانم های لاغر که نمایه توده بدنی شان زیر ۱۹ است مقدار افزایش وزن مجاز ۱۴ تا ۱۸ کیلوگرم است. در خانم هایی که وزن طبیعی دارند و نمایه توده بدنی شان ۲۰ تا ۲۵ است افزایش وزن حداکثر باید بین ۱۰ تا ۱۴ کیلوگرم باشد.

بررسی ها نشان می دهند، در خانم های چاق که نمایه توده بدنی شان بالای ۳۰ است افزایش وزن باید خداکثر ۷ تا ۹ کیلوگرم باشد.بنابراین هر فرد با توجه به وزن قبل از بارداری و شرایط جسمی که دارد رژیم غذایی مناسب داشته باشد و افزایش وزنش کنترل شده باشد.

گفتنی است؛ زنان باردار به هیچ وجه نباید مصرف نان و برنج را قطع کنند بلکه برای کنترل روند افزایش وزن باید مصرف این گروه های غذایی را محدود کنند. رعایت رژیم غذایی در زنان باردار کمک می کند وزن مناسب داشته باشند و جنینشان هم به اندازه و متناسب رشد کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۲
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>