حرف اضافی ممنوع

توجه به نوع حافظه کودکان, استفاده از بیان روشن و واضح و شفاف برای رساندن مقصود به کودکان و

نویسنده : اعظم بانو

 

با توجه به سابقه کار با دانش آموزان و ارتباط مستقیم با والدین آنها , بارها و بارها شاهد گلایه های والدین بوده ام , که فرزندانشان حرفهای آنها را گوش نمیدهند . اصولا دستورات , پندها و حرفهای آنها توسط بچه هایشان حتی شنیده هم نمیشد , با بعضی از این خانواده ها به صورت مستقیم برخورد داشتم و از رفتار و صحبتهای اونها پی بردم که والدین این دانش آموزان بسیار پرگو هستند , دستورات را بسیار طولانی , همراه با اظهار فضل در مورد خودشان و گاهی با کنایه بیان میکنند . این رویه از کودکی دانش آموزان بارها و بارها تکرار شده است و کار به حدی رسیده است که بچه ها اصولا این حرفها را نمی شنوند و اهمیتی برا آنها قایل نیستند .

 

119072_280x382

کتاب ” حرف اضافی ممنوع ” کتاب آموزشی جالب و خوبی است که طرز گفتار با کودکان را آموزش میدهد . توجه به نوع حافظه کودکان , استفاده از بیان روشن و واضح و شفاف برای رساندن مقصود به کودکان و … از پایه های استدلال این کتاب می باشد . رعایت این اصول به خصوص برای مادران که اوقات بیشتری را با بچه ها میگذرانند بسیار راهگشاست .

عنوان برخی از بخشها : 

اختصار را رعایت کنید

از موضوع خارج نشوید

مراقب برچسبها باشد

لبهایتان را ببندید

…..

این کتاب نوشته ی از انتشارات پیک بهار و ترجمه مهدی قراچه داغی می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>