پنجمین نمایشگاه زنان و تولید ملی پایان شهریور‌ماه برپا می‌شود

نمایشگاه زنان و تولید ملی، امسال درحالی فعالیت پنجمین دوره خود را آغاز خواهد کرد که تعداد برندهای متقاضی شرکت‌کننده درنمایشگاه بیش از دوره‌های قبل افزایش یافته و ارتقای کیفیت تولیدات کوثرها که زنان سرپرست خانوار در آنها فعالیت می‌کنند نیز با ۱۰درصد افزایش، به ۴۰درصد کل شرکت‌کنندگان رسیده است. فهیمه فیروزفر، مدیر ستاد توانمندسازی […]

نمایشگاه زنان و تولید ملی، امسال درحالی فعالیت پنجمین دوره خود را آغاز خواهد کرد که تعداد برندهای متقاضی شرکت‌کننده درنمایشگاه بیش از دوره‌های قبل افزایش یافته و ارتقای کیفیت تولیدات کوثرها که زنان سرپرست خانوار در آنها فعالیت می‌کنند نیز با ۱۰درصد افزایش، به ۴۰درصد کل شرکت‌کنندگان رسیده است.

فهیمه فیروزفر، مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تهران، با تأکید بر اهمیت حضور برندهای معتبرایرانی درکنارتولیدات زنان سرپرست خانوار، این امکان را فرصتی برای آشنایی برندها با زنان تولید‌کننده وبهره‌مندی از توانایی و هنر آنها درتولیدات ایرانی می‌داند و به همشهری می‌گوید: طی برگزاری این چند دوره نمایشگاه، ارتباط برندها با کوثرها بیشتر شده و شبکه تولیدی میان آنها و زنان تولیدکننده شکل‌گرفته و این‌مسئله در ارتقای کیفیت محصولات کوثرها نیز تأثیرداشته است.

در هر دوره نمایشگاه به غیراز بخش اصلی، بخش جنبی نیزگنجانده شده که استقبال بازدید‌کنندگان راهم به‌دنبال داشته‌است. به گفته فیروزفر، در دوره چهارم بخش «قبل و بعد» که یکی از برنامه‌های جنبی نمایشگاه بوده مخاطبان بسیاری را به‌خود جلب کرده است.

دراین بخش مدل‌های مختلف بستن شال و روسری با حجاب کامل به دختران و بانوان آموزش داده می‌شد که درنظرسنجی انجام شده از بازدیدکنندگان نمایشگاه، این بخش به‌عنوان یکی ازپرطرفدارترین قسمت‌ها شناخته شده است. در این دوره نیز بخش جنبی نمایشگاه تلاش دارد با نگاه تعاملی، در قالب ارائه مدل‌‌های متنوع، به هویت زنان و ارزش و شأنیت آنها درجامعه بپردازد. آنگونه که وی تأکید می‌کند، این بخش به‌صورت تعاملی و با مشارکت بازدیدکنندگان برگزار خواهد شد.

مدیرستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به یکی از بخش‌های جدید که در این دوره نمایشگاه قرار دارد نیز اشاره کرده و می‌گوید: رده سنی ۹تا ۱۳سال و ۱۳تا ۱۸سال دراین نمایشگاه به‌طور جداگانه مورد توجه قرار گرفته‌اند. به‌عنوان مثال، دختران سنین ۹تا ۱۳ نه در زمره کودکان لباس متناسب بیرون ازمنزل برایشان وجود دارد و نه درگروه بزرگسالان.

دراین دوره ۳تولید‌کننده که به‌طورویژه برای این گروه مانتو، شلوارو روسری و مقنعه با طرح‌ها ومدل‌های شاد تولید می‌کنند حضوردارند. در کناراین پوشش، اقلام موردنیازمانند گیره‌های روسری متناسب با این گروه سنی نیزعرضه می‌شود. پنجمین نمایشگاه زنان و تولید ملی ۲۴شهریوردرمجموعه نمایشگاهی بوستان گفتگوکار خود را آغازکرده و ۴مهرماه پایان خواهد داد.

منبع: همشهری آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>