تربیت معکوس

مادری که صبور است، به بقیه احترام می‌گذارد، دیر از کوره در می‌رود، لجاجت نمی‌کند و حرفش را تحمیل نمی‌کند، خیلی بهتر از مادری است که فقط سعی می‌کند این‌ها را به بچه‌اش یاد بدهد.

نویسنده : مونا ابراهیم نظری

من و دخترم سخت درگیر تربیت همدیگریم.

1

من تلاش می‌کنم به دخترم یاد بدهم صبور باشد، به همه‌ی آدم‌ها حتی بچه‌های خیلی کوچک حق انتخاب بدهد و به‌شان احترام بگذارد، لجبازی نکند، به زور داد و فریاد حرفش را به کرسی ننشاند، وقتی عصبانی می‌شود بر خودش مسلط باشد و برای تخلیه‌ی خشمش از روش‌هایی استفاده کند که به محیط اطرافش آسیب نزند. وقتی دقت می‌کنم می‌بینم او هم دقیقا دارد همین‌ها را یاد من می‌دهد. دروغ چرا؟! فکر می‌کنم او در تربیت من موفق‌تر بوده تا من در تربیت او. فکر می‌کنم بهتر است از تربیت دخترم دست بردارم و بگذارم او به کارش ادامه دهد. چون مادری که صبور است، به بقیه احترام می‌گذارد، دیر از کوره در می‌رود، لجاجت نمی‌کند و حرفش را تحمیل نمی‌کند، خیلی بهتر از مادری است که فقط سعی می‌کند این‌ها را به بچه‌اش یاد بدهد.

به نظرم باید دست از تربیت دخترم بردارم. فکر کنم این به نفع هردوی‌مان باشد.

۲۱
مهر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها کوتاه نوشته ها
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>