مصرف آنتی بیوتیک‌ها باعث کاهش ترشح شیر نمی‌شود

عضو هیات مدیره انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر با رد این باور غلط از سوی برخی افراد که مصرف آنتی بیوتیک‌ها باعث کاهش ترشح شیر می‌شود، گفت: این موضوع پایه و اساس علمی ندارد، مادر می تواند در ابتدا کودک خود را شیر بدهد، بعد دارو مصرف کند.   دکتر مینو فروزانی در گفت […]

عضو هیات مدیره انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر با رد این باور غلط از سوی برخی افراد که مصرف آنتی بیوتیک‌ها باعث کاهش ترشح شیر می‌شود، گفت: این موضوع پایه و اساس علمی ندارد، مادر می تواند در ابتدا کودک خود را شیر بدهد، بعد دارو مصرف کند.

 

دکتر مینو فروزانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، گفت: برخی از پروتئین‌ها و اسید آمینه‌هایی هستند که در بدن ما ساخته نمی‌شوند و حتما باید وارد بدن ما شوند تا در سلامت زندگی نوزاد موثر باشد. انواع اسید آمینه‌های ضروری یا پروتئین‌هایی که خاصیت ایمنی یا دفاع از سلامت بدن را بر عهده دارند کاملا در شیر مادر وجود دارد.

 

این متخصص تغذیه در ادامه افزود: نوع پروتئین، قند، کربوهیدرات و چربی موجود در شیر مادر بهترین نوع موادی است که در شیر وجود دارد؛ چربی شیر مادر اسید‌های چرب خاصی دارد که اساس تکامل سیستم عصبی مرکزی، حواس معین مثل بینایی، بویایی و شنوایی بوده و قادر به تبدیل یک نوزاد فاقد هر گونه مهارت به انواع مهارت‌های بعدی در زمینه زندگی است.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه بهترین کربوهیدرات موجود در شیر لاکتوز است، گفت: در شیر انسان بالا‌ترین میزان لاکتوز وجود دارد هر گونه‌ای هر چقدر در شیرش لاکتوز بیشتری وجود داشته باشد به‌ همان اندازه تکامل آن موجود بالاتر و هوش و مغز بالاتری دارد، به عبارت دیگر تنها در شیر انسان است که ۷ گرم در ۷ سی سی لاکتوز وجود دارد.

 

عضو هیات مدیره انجمن ترویج تغذیه با شیر مادر با رد این باور غلط از سوی مردم که مصرف آنتی بیوتیک‌ها باعث کاهش ترشح شیر می‌شود، گفت: این موضوع پایه و اساس علمی ندارد، مادر می‌تواند در ابتدا کودک خود را شیر بدهد، بعد دارو مصرف کند، استفاده از آنتی بیوتیک هیچ تأثیری بر کاهش ترشح پرولاکتین و تولید شیر ندارد.

 

 مهمترین فواید شیردهی برای مادر پیشگیری از سرطان پستان و کمبود آهن است

 

در ادامه دکتر سوسن پارسای متخصص تغذیه با تاکید بر ضرورت توجه جدی و همه جانبه تمام آحاد جامعه بر ترویج تغذیه با شیر مادر گفت: شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می کنند علاوه بر اینکه در آنها خطر ابتلا به بیماری‌هایی همچون دیابت بزرگسالی کاهش می‌یابد از نظر روانی نیز رفتاری متعادل‌تر دارند.

 

این متخصص تغذیه در ادامه افزود: چربی‌های موجود در شیر مادر بر تکامل مغز کودک به خصوص در شش ماه نخست و تا سه سالگی و پس از آن بسیار تأثیرگذار است.

 

عضو هیئت مدیره انجمن علمی تغذیه کودکان ایران با اشاره به اینکه تغذیه با شیر مادر حق هر مادر و کودک است، تصریح کرد: کودکانی که با شیر مادر تغذیه می کنند سالم تر هستند، بنابراین کودکانی که کمتر در معرض بیماری قرار می گیرند باعث می شوند که خانواده آنها نیز از سلامت بیشتری برخوردار شود.

 

دکتر پارسای با تاکید بر اینکه مهمترین نگاه ما نه تنها در این هفته بلکه در تمامی روزهای سال این است که یک پیام را به مردم برسانیم، گفت: تغذیه با شیر مادر برای کودک و مادر بسیار سودمند است که تأثیرات آن با رشد کودک بیشتر نمایان می شود.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه مهمترین فواید شیردهی برای مادر پیشگیری از سرطان پستان و کمبود آهن است، گفت: شیردهی باعث برقراری ارتباطی بهینه بین مادر و فرزند شده، در اثر میکدن شیر توسط کودک و مادر هورمون اکسی توسین، عشق و علاقه بوجود می آید.

 

دکتر پارسای یادآور شد: کودکی که از شیر خشک تغذیه می کند هرگز این عشق را دریافت نمی کند و مادر به هیچ وجه نمی تواند این نوع عشق و علاقه را به کودک منتقل کند و در نهایت مادر نیز از این احساس تعادل روانی محروم می شود.

 

وی با تاکید بر اهمیت حمایت رسانه ها به عنوان بهترین پیام رسان در سطح جامعه گفت: تهیه کنندگان فیلم ها باید از پرداختن به موضوعاتی که حتی به صورت غیرمستقیم شیر خشک را تبلیغ می کنند، بطور جدی خودداری کنند.

 

دکتر پارسای تصریح کرد: بهتر است در پیام هایی که هنگام پخش برنامه به عنوان زیرنویس به نظر بینندگان می رسد، اهمیت تغذیه با شیر مادر و تأثیرات شگفت انگیز آن بر سلامتی جامعه یادآوری شود.

 

منبع : ایسنا

۲۱
مرداد ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>