بازی در حیاط‌های طبیعی استرس کودکان را کاهش می دهد

بازی‌ کردن در حیاط‌های مدارسی که دارای زیستگاه‌های طبیعی و درخت و نه صرفا آسفالت و تجهیزات سرگرمی هستند، استرس کودکان و بی‌توجهی آن‌ها را کاهش می‌دهد. بر اساس مطالعه دانشمندان دانشگاه «کلرادو»، کار بر روی تکالیف درسی و باغبانی در چنین محیط هایی دارای مزایای کاهش استرس برای جوانان است. این مطالعه یکی از […]

بازی‌ کردن در حیاط‌های مدارسی که دارای زیستگاه‌های طبیعی و درخت و نه صرفا آسفالت و تجهیزات سرگرمی هستند، استرس کودکان و بی‌توجهی آن‌ها را کاهش می‌دهد.

بر اساس مطالعه دانشمندان دانشگاه «کلرادو»، کار بر روی تکالیف درسی و باغبانی در چنین محیط هایی دارای مزایای کاهش استرس برای جوانان است.

این مطالعه یکی از نخستین تحقیقات در نوع خود است که بر رابطه بین دسترسی دانش آموزان به فضاهای سبز و استرس متمرکز شده است.

دانشمندان با مطالعه دانش آموزان ابتدایی در نواحی ساخته شده و جنگلی، استفاده دانش آموزان مقطع چهارم تا ششم از زیستگاه طبیعی برای علوم و دروس نوشتاری و همچنین باغبانی دانش آموزان دبیرستانی به صورت داوطلبی، گذراندن واحد درسی یا خدمات موردنیاز مدارس، به نتایج جدید خود دست یافتند.

به گفته لوئیس چالوا ، رهبر ارشد این پژوهش، مدارس جایی هستند که کودکان بخش اعظمی از ساعات عمرشان را در آن ها می گذرانند و بنابراین وارد کردن تماس روزانه با دنیای طبیعی در این مکان ها به دلیل مزایای فراوان آن حائز اهمیت است. حیاط های خاکی و طبیعی مدرسه که به طور مثال، دارای گل، بلوط و ویژگی هایی آبی هستند، روابط پشتیبانی کننده و احساس رقابت را در میان کودکان افزایش می دهند.

منبع: ایسنا

۲۸
مرداد ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>