آموزش خودامدادی از راه دور به هزار کودک

معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از آموزش خودامدادی و از راه دور هزار کودک پنج تا هفت سال خبر داد. سعید بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزییات طرح آموزش امدادی به کودکان ۵ تا ۷ سال گفت: جمعیت هلال‌احمر ایران جزء ۱۰ کشور عضو فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر […]

معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر از آموزش خودامدادی و از راه دور هزار کودک پنج تا هفت سال خبر داد.
سعید بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزییات طرح آموزش امدادی به کودکان ۵ تا ۷ سال گفت: جمعیت هلال‌احمر ایران جزء ۱۰ کشور عضو فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر است که بخشی از تمرکز خود را بر آموزش امدادی نونهالان در سنین پایه قرار داده است.
وی با بیان اینکه کانون غنچه‌های هلال‌احمر در برخی از مهدکودک‌های سراسر کشور راه‌اندازی شده است، گفت: در این کانون‌ها با محوریت دو شخصیت کارتونی به نام‌های مدد و مهربان آموزش‌های ابتدایی امدادی، مسائل بشردوستانه و بحث‌های ابتدایی خودامدادی به کودکان پنج تا هفت سال آموزش داده می‌شود.
معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه براساس آمارها حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ کودک ایرانی در سنین ۵ تا ۷ سال قرار دارند، گفت: این در حالی است که براساس آمارهای موجود تعداد زیادی از آنها در مراکز آموزشی همچون مهدکودک و پیش‌دبستانی عضو نیستند و خلاء آموزش‌های خودامدادی در این سنین نیز احساس می‌شد.
بابایی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بنا داریم تا آموزش ارتباط از راه دور ۱۰۰۰ کودکی که در مهدکودک‌ها و کانون غنچه‌های هلال عضو نیستند را پیگیری کنیم، گفت: با همکاری مشترک سازمان جوانان و شبکه پویا، جشنواره بزرگ نقاشی صلح و دوستی در پایان ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و از میان این کودکان نیز افرادی که عضو کانون غنچه‌های هلال نیستند، شناسایی و متون آموزشی برای آنها ارسال می‌شود.
وی در تشریح آموزش از راه دور کودکان پیش‌دبستانی گفت: این طرح در ابتدا به صورت پایلوت برای هزار کودک اجرایی می‌شود و متون آموزشی از طریق شیوه مکاتبه‌ای و از راه دور برای آنها ارسال می‌شود و پس از آن نیز تجمع بزرگ غنچه‌های هلال را خواهیم داشت که در حال برنامه‌ریزی این تجمع هستیم.
به گفته معاون پیش‌دبستانی و دانش‌آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر این هزار کودک که پنج تا ۷ سال ایرانی که تحت آموزش‌های خاصی قرار نگرفته‌اند، مباحث ابتدایی خودامدادی و بشردوستانه را آموزش خواهند دید.
منبع: ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>