مراقبت از لثه نوزادان

دانشمندان هشدار می‌دهند نوزادانی که به مدت دو سال با شیر مادر تغذیه می‌شوند بیشتر از سایر نوزادان دچار مشکل پوسیدگی دندان می‌شوند. جام جم سرا: پژوهشگران با مطالعه بر روی نوزادان دریافته‌اند ۴۰ درصد از کودکان بین سنین ۶ الی ۲۴ ماهه که با شیر مادر تغذیه می‌شوند دچار مشکل پوسیدگی دندان می‌شوند. بررسی‌ها […]

دانشمندان هشدار می‌دهند نوزادانی که به مدت دو سال با شیر مادر تغذیه می‌شوند بیشتر از سایر نوزادان دچار مشکل پوسیدگی دندان می‌شوند.

جام جم سرا: پژوهشگران با مطالعه بر روی نوزادان دریافته‌اند ۴۰ درصد از کودکان بین سنین ۶ الی ۲۴ ماهه که با شیر مادر تغذیه می‌شوند دچار مشکل پوسیدگی دندان می‌شوند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند کارشناسان علت این امر را قفل شدن دندان‌ها در هنگام شیر خوردن و عدم رسیدن بزاق دهان به دندان‌ها و در نتیجه ایجاد پوسیدگی عنوان کردند.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، پژوهشگران این نتایج را با تحقیق بر روی ۴۵۸ نوزاد برزییلی بدست آورده‌اند و متخصصان سازمان بهداشت جهانی Wtto توصیه می‌کنند مادران حتی قبل از بیرون آمدن دندان‌های شیری لثه‌های نوزادان خود را به طور مرتب پاک نمایند، والدین می‌توانند این کار را توسط دادن مایعاتی مانند آب به نوزاد و همینطور پاک کردن لثه‌های او با گاز استریل مرطوب انجام دهند.
پزشکان در عین حال توصیه می‌کنند والدین بعد از ۶ ماهگی خوراندن غذاهای جامد به کودک را آغاز نمایند و از تغذیه تنها با شیر خود داری نمایند.
در عین حال پزشکان توصیه می‌کنند والدین حتما تا دو سال به کودک خود شیر دهند تا سبب تقویت سیستم ایمنی کودک شود.

منبع: جام جم آنلاین

۱۰
مرداد ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>