جزئیات توزیع رایگان مکمل‌های دارویی میان زنان باردار و کودکان روستایی

رییس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن اعلام جزئیات برنامه مکمل یاری ریزمغذی‌ها ویژه زنان باردار و کودکان زیر ۲ سال روستایی، از عملیاتی شدن این برنامه در آینده‌ای نزدیک خبر داد. دکتر زهرا عبداللهی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برنامه مکمل‌یاری ریزمغذی‌ها برای زنان باردار، گفت: این برنامه به صورت رایگان و از […]

رییس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن اعلام جزئیات برنامه مکمل یاری ریزمغذی‌ها ویژه زنان باردار و کودکان زیر ۲ سال روستایی، از عملیاتی شدن این برنامه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
دکتر زهرا عبداللهی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برنامه مکمل‌یاری ریزمغذی‌ها برای زنان باردار، گفت: این برنامه به صورت رایگان و از طریق شبکه‌های بهداشتی – درمانی کشور انجام می‌شود.
وی گفت: مادران بارداری که تحت پوشش این برنامه قرار می‌گیرند، مکمل آهن، اسید فولیک و مولتی‌ویتامین مینرال را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.
رییس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت همچنین افزود: طی سه، چهار سال گذشته به دلیل محدودیت‌های شدید اعتباری و عدم حمایت‌ها، تامین و تدارک این مکمل‌ها با مشکل مواجه شده بود و بعضا دانشگاه‌های علوم پزشکی و استان‌ها برای اجرای بخشنامه مربوطه، بدون مکمل می‌ماندند.
وی در این باره ادامه داد: با روی کار آمدن دولت یازدهم و حمایت وزیر بهداشت از برنامه مکمل‌یاری در دوران بارداری، دستور داده شد که اعتبارات مورد نیاز این برنامه تهیه و مکمل‌ها خریداری شده و در شبکه بهداشتی – درمانی به صورت رایگان در اختیار مادران باردار قرار گیرد.
رییس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت همچنین گفت: البته این برنامه مکمل‌یاری کودکان زیر دو سال را نیز شامل می‌شود.
وی با بیان اینکه برنامه مکمل‌یاری علاوه بر روستاها، شهرها را نیز در برمی‌گیرد، افزود: توزیع رایگان مکمل‌ها در مراکز بهداشتی درمانی شهرها نیز انجام می‌شود، اما اگر محدودیت‌های اعتباری وجود داشته باشد آن زمان ناچاریم اولویت نخست را به روستاها بدهیم و در شهرها با آموزش به مادر توصیه کنیم که خود برای تهیه این مکمل‌ها اقدام کند.
عبداللهی در پایان گفت: اما واقعیت آن است که مناطق کم‌ درآمد در شهرها نیز جزو بخشنامه مربوطه هستند و باید مکمل‌ها به صورت رایگان در اختیار مادران باردار قرار داده شود.
منبع: سلامت نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>