شاهی، گیاهی سرشار از ویتامین

به تازگی جدولی تهیه شده است که میزان مواد مغذی میوه ها و سبزی های مختلف را نشان می دهد. جالب است بدانید در این جدول شاهی در ردیف اول قرار گرفته است. به گزارش سایت «هلث نیوز»، محققان ۱۷ماده مغذی و ۴۷نوع میوه و سبزی مختلف را بررسی کردند. در این جدول رتبه بندی […]

به تازگی جدولی تهیه شده است که میزان مواد مغذی میوه ها و سبزی های مختلف را نشان می دهد. جالب است بدانید در این جدول شاهی در ردیف اول قرار گرفته است.

به گزارش سایت «هلث نیوز»، محققان ۱۷ماده مغذی و ۴۷نوع میوه و سبزی مختلف را بررسی کردند. در این جدول رتبه بندی بر این اساس انجام شد که هر ماده غذایی چند درصد از مواد مغذی موردنیاز بدن را به صورت روزانه تأمین می کند؛ از جمله پتاسیم، فیبر، پروتئین، کلسیم، آهن، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، فولات، روی، ویتامین های E،D،C،B12،B6،A و K.

در این جدول به شاهی ۱۰۰، کلم بروکلی ۳۴٫۸۹، کلم پیچ ۴۹٫۰۷ و به گوجه فرنگی ۲۰٫۳۷ امتیاز داده شده است. اگرچه میوه هایی مانند پرتقال سالم است اما به طورعمده حاوی تنها یک ماده مغذی اصلی مانند ویتامین C است. در حالی که سبزی ها دارای مواد مغذی متعددی است.

منبع: روزنامه خراسان

۱۰
مرداد ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>