ظروف خش‌دار سلامت انسان را تهدید می‌‌کنند

‌کسانی ‌که از ظروف خش‌دار و نامناسب برای پخت‌وپز استفاده می‌کنند ممکن است دچار مسمومیت با آلومینیوم و سرب شوند چرا که مقدار زیاد این مواد در سیستم مغزی انسان را مستعد ابتلا به بیماری‌هایی مانند آلزایمر و پارکینسون می‌کند. این مطلب ‌مورد تأیید سیدضیاء الدین مظهری، عضو هیات علمی و مدیر گروه تغذیه ‌ […]

‌کسانی ‌که از ظروف خش‌دار و نامناسب برای پخت‌وپز استفاده می‌کنند ممکن است دچار مسمومیت با آلومینیوم و سرب شوند چرا که مقدار زیاد این مواد در سیستم مغزی انسان را مستعد ابتلا به بیماری‌هایی مانند آلزایمر و پارکینسون می‌کند.

این مطلب ‌مورد تأیید سیدضیاء الدین مظهری، عضو هیات علمی و مدیر گروه تغذیه ‌ دانشگاه آزاد اسلامی است. وی در گفت‌وگو با همشهری به خطرات ناشی از مصرف ظروف تفلون خش دار و همچنین استفاده از ظروف آلومینیومی و مسی پرداخت و همچنین ضمن بحث درباره سرب، این ماده را در تخریب مغز مؤثر دانست.

به گفته دکتر مظهری، ظروفی که دچار خش هستند می‌تواند بر اثر از بین رفتن روکش، افراد را دچار مسمومیت کنند. این ظروف بیشتر ۳ نوع هستند؛ ظروف تفلون، مسی و آلومینیومی. اگر دارای تکنولوژی و کیفیت بالایی باشند چسبندگی ایجاد نمی‌کنند و باعث انتقال مناسب حرارت به مواد غذایی می‌شوند و در حرارت بالا آسیب نمی‌بینند؛

چرا که اگر این ظروف به‌صورت استاندارد تولید شده باشند ترکیبات به‌کار رفته در آنها در برابر حرارت مقاوم خواهد بود اما ظروف تفلون دارای مارک‌های معروف اغلب غیراستاندارد و ترکیبات مضر آنها در حرارت بالا وارد مواد خوراکی می‌شود. به گفته این متخصص تغذیه، توصیه می‌شود با قاشق و چنگال فلزی از داخل ظرف‌های تفلون‌دار غذا بر نداریم و همچنین درصورت خش‌دار شدن این ظروف آنها را به هیچ وجه مورد استفاده قرار ندهیم و به دور اندازیم.

حتی بهتر است برای تجدید لایه تفلون آن را در اختیار افرادی که به این کار مشغول هستند قرار‌ندهیم، چرا که مشخص نیست آنها از چه موادی برای این کار استفاده می‌کنند. به گفته دکتر مظهری، ظروف آلومینیومی که امروز استفاده از آنها کمتر از سابق متداول است نیز در برابر حرارت بسیار حساس هستند و درصورت حرارت دادن آنها با دمای بالا احتمال دارد مواد سمی موجود در آنها وارد بدن شود. اگر بیش از ۵۰گرم آلومینیوم وارد بدن شود، احتمال آسیب رسیدن به بدن فرد افزایش می‌یابد.

در کل سموم ظروف آلومینیومی و مسی بر مغز تأثیر می‌گذارند و می‌توانند در سنین بالاتر به‌صورت بالقوه باعث افزایش ابتلای افراد به بیماری فراموشی یا نوع حاد‌تر از آن، آلزایمر شوند. به گفته وی، سرب بسیار خطرناک‌تر از آلومینیوم است؛ چرا که میل زیادی به تخریب مغز دارد. امروزه اما بیشتر استفاده از ظروف تفلون مرسوم است البته همانطور که گفته شد افراد باید به‌منظور پیشگیری از هرنوع مسمومیت ظروف تفلون استاندارد و دارای مارک معروف و شناخته شده را تهیه کنند.

منبع: همشهری آنلاین

۲۲
تیر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>