ننه قزی نخودی

مطمئن باشید که بچه ها از درست کردن این کاردستی خیلی لذت می برند. حتی اگر خرابکاری کنند و ننه قزی های آنها زیاد قشنگ نشود، اما کم کم با همین خراب کاری ها مهارت استفاده از چسب و قیچی را یاد می گیرند.

نویسنده: مادربانو

IMAG2238

چند روز پیش همراه دخترم به یک کتاب فروشی رفتیم تا برایش چیزی بخرم. در گشت و گذارمان با ننه قزی های کوچولویی مواجه شدیم که به نسبت مواد و حتی وقتی که برایشان صرف شده بود قیمت خیلی زیادی داشتند. قرار شد وقتی برگشتیم خودمان مثل آنها را درست کنیم.

آنچه در ادامه می بینید بخشی از تلاش های من و دخترم است.

مواد لازم جهت ساخت چند ننه قزی:

پارچه، نخود، چسب، قیچی، ماژیک یا روان نویس

IMAG2223

اول باید پارچه ها را به شکل نیم دایره برش بزنیم تا شبیه چادر بشوند. بهتر است از پارچه هایی استفاده کنیم که به عنوان چادر هم رنگ و طرح مناسبی داشته باشند تا کار ما بامزه تر شود.

یک نخود برمی داریم. دقت کنید قسمت برجسته ی نخود باید جلوی صورت باشد تا شکل دماغ را تداعی کند. روی سر نخود را مقداری چسب می زنیم و پارچه را روی آن می چسبانیم. دو طرف پارچه را روی هم می گذاریم و کمی چسب می زنیم تا جلوی چادر بسته شود.

بعد از آن، با روان نویس یا ماژیک برای نخود ها چشم و ابرو و خال و عینک می گذاریم.

IMAG2240

مطمئن باشید که بچه ها از درست کردن این کاردستی خیلی لذت می برند. حتی اگر خرابکاری کنند و ننه قزی های آنها زیاد قشنگ نشود، اما کم کم با همین خراب کاری ها مهارت استفاده از چسب و قیچی را یاد می گیرند.

می توانید پشت عروسک ها آهن ربا بچسبانید و به عنوان مگنت روی یخچال بچسبانید. بچه ها ساعت های زیادی با این مگنت ها مشغول خواهند شد.

اگر برای جشن تولد فرزندتان به دنبال هدیه یا یک نوع گیفت هستید که کودک شما به بقیه ی بچه ها هدیه دهد، این عروسک ها گزینه ی خوبی هستند. بچه ها و حتی مادرها را حسابی می خنداند.

می توانید با این عروسک ها برای بچه ها قصه بگویید و نمایش اجرا کنید و روی هر کدام اسم بگذارید. دخترم این قدر ذوق زده شده بود که می گفت: «بابا رو هم درست کن!»

IMAG2232

۱۵
تیر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها Slider کاردستی
دیدگاه‌ها ۲ دیدگاه

یک پاسخ برای : 2

  1. معصوم گلی گفته:

    دست مادر و دختر درد نکنه :)
    خیلی بامزه اند! جمله ی پایانی و پیشنهاد مطهره بامزه تر بود! ;)
    راستی برجسته ترین و قابل توجه ترین بخش این مطلب، “دماغ” های این ننه قزی ها بود!! و این که کلا خاندان این ننه قزی ها اعتقادی به جراحی زیبایی و تبدیل دماغ به بینی ندارند!! خخخخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>