داستان سرایی برای فرزندان فایده ای دارد؟

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، نوزادانی که والدین آن‌ها از زمان تولد تا بزرگسالی برایشان کتاب می‌خوانند در آینده دانش‌آموزان بهتری خواهند بود. محققان دریافتند خواندن کتاب در زمان خواب حتی برای نوزادان هم مفید است. در آخرین یافته‌های دانشمندان مشخص شد خواندن داستان در زمان خواب موجب تقویت لغات و مهارت‌های ارتباطی که از […]

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، نوزادانی که والدین آن‌ها از زمان تولد تا بزرگسالی برایشان کتاب می‌خوانند در آینده دانش‌آموزان بهتری خواهند بود.

محققان دریافتند خواندن کتاب در زمان خواب حتی برای نوزادان هم مفید است.

در آخرین یافته‌های دانشمندان مشخص شد خواندن داستان در زمان خواب موجب تقویت لغات و مهارت‌های ارتباطی که از ضروریات موفقیت در مدرسه است، می‌شود.

محققان معتقدند داستان‌سرایی در مراحل اولیه زندگی، پیش‌بینی موفقیت در پیش دبستانی خواهد بود. آن‌ها اظهار کردند: موفقیت در پیش دبستانی به موفقیت در دبستان، دبیرستان و دیگر مراحل عالی آموزشی منجر می‌شود.

به گفته این پژوهشگران داستان‌سرایی از طریق شعر، بازی، صحبت و آواز فواید زیادی برای کودکان دارد.

دکتر دانته گلاسی پزشک متخصص اطفال اظهار کرد: نیاز به بیان چگونگی خواندن داستان به کودکان نیست، فقط با آنان بنشینید و بخوانید و از این طریق کودک خود را باهوش و خردمند کنید.

آخرین تحقیقات شامل اطلاعات نظرسنجی سلامت کودکان از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ بود و مشخص شد از هر سه کودک، یک کودک در آمریکا از زمان تولد تا ۵ سالگی آمادگی کتابخوانی روزانه را دارد. با این وجود کودکان در خانواده‌های اجتماعی‌تر بیشتر کتابخوانی روزانه دارند.

وی افزود: حتی خانواده‌های مرفه ارتباط متقابلی با کودک خود ندارند. آنان کودکان را با اسباب‌بازی‌های مکانیکی که با پیشرفت آن‌ها در تداخل است سرگرم می‌کنند.

منبع: ایسنا

۲۲
تیر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>