مادران باردار و شیرده از روزه گرفتن خوداری کنند

یک متخصص زنان و زایمان با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با فصل گرما و افزایش طول مدت روزه‌داری، توصیه کرد: مادران باردار و نیز مادران شیرده در یکسال ابتدای شیردهی از روزه گرفتن خودداری کنند. دکتر فاطمه نجف‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: با توجه به اینکه طول مدت روزه‌داری بسیار بوده […]

یک متخصص زنان و زایمان با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با فصل گرما و افزایش طول مدت روزه‌داری، توصیه کرد: مادران باردار و نیز مادران شیرده در یکسال ابتدای شیردهی از روزه گرفتن خودداری کنند.

دکتر فاطمه نجف‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: با توجه به اینکه طول مدت روزه‌داری بسیار بوده و احتمال کاهش آب بدن و در پی آن آسیب به جنین وجود دارد، مادران باردار باید از روزه گرفتن اجتناب کنند.

این متخصص زنان و زایمان، سوء تغذیه در نوزاد، سقط جنین و فشار خون بالا را از جمله عوارض روزه داری در دوران بارداری عنوان کرد.

وی افزود: بدن مادر باردار باید علاوه بر تامین نیازهای خود، نیازهای بدن جنین را نیز مرتفع کند که با توجه به طولانی بودن مدت روزه‌داری احتمال کاهش آب بدن و نیز عدم تغذیه مناسب مادر و نوزاد پیش خواهد آمد.

وی در خصوص روزه داری مادران شیرده نیز عنوان کرد: در صورت روزه‌داری، این مادران قادر نخواهند بود نوزادی را که در شش ماهه ابتدای عمر خود تنها وابسته به شیر مادر بوده و نیز در شش ماهه دوم که هنوز با غذاهای دیگر آنچنان که باید سازگاری پیدا نکرده را بخوبی تغذیه کنند.

به گفته این متخصص زنان و زایمان، روزه‌داری در سال دوم شیردهی نیز باید تحت نظر پزشک انجام شود.

منبع: خبرآنلاین

۱۳
تیر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>