تقویت مادر بعد از زایمان

استفاده از خرما، عسل، مغزهای بادام و پسته و فندق برای از بین رفتن ضعف عمومی بدن مفید است. خوردن ماء الشعیر واقعی که خودتان آن را با جو و مقداری آب تهیه می کنید و پیش از این دستور تهیه ش را گفته ایم هم باعث زیاد شدن شیر مادر می شود و هم برای تقویت بدن مادر مفید است.

نویسنده: مادربانو

کسانی که زایمان کرده اند می دانند که بدن مادر بعد از تولد نوزاد، به شدت ضعیف می شود. ربطی هم به عمل سزارین یا طبیعی ندارد. مادر، پس از به دنیا آوردن فرزندش خون زیادی از دست می دهد. کودکش را شیر می دهد و زمان زیادی را باید صرف نگهداری و مراقبت از او نماید. به همین جهت، از یک طرف به شدت ضعیف می شود و از جهت دیگر، فرصت نمی کند به خودش برسد تا بتواند توان از دست رفته را جبران نماید.

اما باید توجه داشته باشید که اگر خودتان برای ضعف جسمانی تان کاری انجام ندهید به زودی خسته تر و ضعیف تر از قبل می شوید و در نگهداری از فرزند و رسیدگی به امور زندگی باز می مانید. پس حتما مراقب سلامت خودتان باشید و به موارد زیر توجه کنید:

۱_ یکی از خوراکی هایی که برای بهبود ضعف مادر پس از زایمان مفید است «شیره ی انگور» می باشد. شیره انگور طبیعی و سالم را از جایی که اطمینان دارید تهیه کنید و هر روز میل نمایید. می توانید مقداری از آن را همراه با آب، به صورت شربت سر سفره استفاده کنید. شیره ی انگور برای از بین رفتن ضعف مادران تازه زایمان کرده بسیار مفید است. ضمن اینکه در زیاد شدن شیر مادر هم تاثیر بسزایی دارد.

11111

۲_ معمولا سه چهار ماه پس از زایمان، ریزش موی مادران شروع می شود که کاملا طبیعی است و بعد از مدتی متوقف می شود. اما اگر مادر ضعیف باشد و بدنش توانایی قبل را به دست نیاورد شاید ریزش مو به طول انجامد.

برای درمان ریزش مو، می توانید مقداری گزنه ی خشک شده را آسیاب نمایید و آن را با حدود سی چهل سی سی الکل مخلوط نمایید و بگذارید دو هفته در همین حال بماند. پس از دو هفته، مخلوط گزنه و الکل را که مایع غلیظ سبز رنگی شده است در چند وعده روی پوست سر بمالید و بعد از یکی دو ساعت بشویید. این کار، باعث تقویت ریشه ی موهای شما می شود و از ریزش آن جلوگیری می کند.

۳_ استفاده از خرما، عسل، مغزهای بادام و پسته و فندق برای از بین رفتن ضعف عمومی بدن مفید است. خوردن ماء الشعیر واقعی که خودتان آن را با جو و مقداری آب تهیه می کنید و پیش از این دستور تهیه ش را گفته ایم هم باعث زیاد شدن شیر مادر می شود و هم برای تقویت بدن مادر مفید است.

طبیعتا یک مادر قوی و سالم، توانایی بیشتری برای رسیدگی بهتر به کودکش خواهد داشت.

***

پی نوشت: دستورات پزشکی مندرج در متن، از میان صحبت های دکتر کرد افشاری استخراج شده اند.

یک پاسخ برای : 2

  1. نوشین گفته:

    ساده اما مفید

  2. س طیبی گفته:

    مطلب ساده اما در عین حال کاربردی و خوبی بود. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *