معراج السعاده

آیت الله بهجت در پاسخ به سوالی که از ایشان خواسته بودند برنامه ای جهت سلوک مرحمت فرمایند، فرموده بودند روزانه نصف صفحه از کتاب شریف معراج السعاده را بخوانید و بدان عمل کنید.

معرفی از: اعظم بانو

4

کتاب معراج السعاده اثر عالم بزرگ ملا احمد نراقی، یک کتاب جامع در زمینه های مختلف اعتقادی و عملی است. در ارزش این کتاب همین بس که عالم بزرگ  آیت الله بهجت در پاسخ به سوالی که از ایشان خواسته بودند برنامه ای جهت سلوک مرحمت فرمایند، فرموده بودند روزانه نصف صفحه از کتاب شریف معراج السعاده را بخوانید و بدان عمل کنید.

برای کسی که پای در مسیر خودسازی نهاده و می خواهد تربیت اسلامی را در زمینه خود و خانواده اش اجرا کند، کتاب معراج السعاده می تواند یک منبع کارساز و عالی باشد.

بیان حالات نفس، بیان اخلاق پسندیده و فضایل، صفا نکوهیده و ناپسند، تدبر در آفرینش و صنع پروردگار، علاج عجب به قدرت، علم، عبادت، جمال، مال، … آداب مهمانی کردن، آداب غذا خوردن… در این کتاب آمده است.

 

این کتاب را می توان، کتاب سبک زندگی اسلامی نامید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>