شیوه‌هایی برای خوراندن سبزی به کودک

با انجام شیوه‌هایی منحصر به فرد می‌توان کودکان را به مصرف گیاه و سبزی‌جات علاقه‌مند نمود.به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ یکی از معضلات شایع بین خانواده‌ها وادار نمودن کودکان به مصرف سبزی‌جات به همراه وعده های غذایی آن‌ها است. گفتنی است، اغلب کودکان از مصرف سبزی‌جات به همراه وعده غذایی خود […]

با انجام شیوه‌هایی منحصر به فرد می‌توان کودکان را به مصرف گیاه و سبزی‌جات علاقه‌مند نمود.به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ یکی از معضلات شایع بین خانواده‌ها وادار نمودن کودکان به مصرف سبزی‌جات به همراه وعده های غذایی آن‌ها است.

گفتنی است، اغلب کودکان از مصرف سبزی‌جات به همراه وعده غذایی خود ناراضی هستند و مصرف سبزی‌جات را دوست ندارند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان به والدین خود توصیه می‌کنند برای علاقه‌مند کردن کودکان به مصرف سبزی‌جات عادت به خوردن سبزی‌جات را در کودکان آغاز نمایند تا کودک به مصرف سبزی‌جات عادت نماید و در سنین بزرگسالی نیز این رویه را ادامه دهد.

براساس تحقیقات صورت گرفته توسط مؤسسه علوم روان‌شناسی در شهر لیدز کشور انگلستان مصرف سبزی‌جات به ویژه به صورت پوره که با انواع ادویه‌ها طعم آن تغییر نموده به شدت مورد رضایت کودکان خردسال به لحاظ خوردن قرار می‌گیرد.

کارشناسان این مرکز به والدین توصیه می‌کنند از دادن سبزی‌جات خام و بدون هیچ نوع طعم به کودک اجتناب نمایند و حتی در صورت امکان مقداری شکر برای خوش طعم شدن سبزی به غذا بیفزایند.

مصرف سبزی‌جات در دوران خردسالی سبب سرعت یافتن رشد و افزایش سلامت کودکان می‌شود.

منبع: سلامت نیوز

۱۰
شهریور ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>