جعبه ی نمدی

در این مطلب راحت ترین روش ساخت جعبه رو با هم مرور می کنیم.

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

ممکنه براتون پیش اومده باشه که برای هدیه دادن به عزیزی، باید مبلغ ی رو که معمولا زیاد هم هست، هزینه کنید و یک جعبه ی کادو بخرید. تازه ممکنه جعبه ای مطابق با سلیقه تون هم پیدا نکنید. و یا بخواید برای بسته بندی و یا تفکیک وسایلتون از جعبه استفاده کنید. حالا تصور کنید این جعبه ها رو خودتون با سلیقه ی خاص خودتون طراحی و تهیه کنید. لذت بخش نیست؟

در این مطلب راحت ترین روش ساخت جعبه رو با هم مرور می کنیم. من ازپارچه ی نمدی استفاده کردم که نسبت به پارچه های دیگه برای ساخت جعبه مناسب تره. در ابتدا مطابق شکل نقشه ی کار رو روی پارچه بکشید و دورش رو ببُرید. شما می تونید اندازه ها رو در نقشه تغییر بدید و جعبه ی دلخواه خودتون رو تهیه کنید.

1fb

تکه ی بزرگ تر، بدنه ی جعبه رو تشکیل می ده و تکه ی کوچک تر، درب جعبه رو. از بدنه ی جعبه شروع می کنیم. مطابق تصویر، چهار قسمت تکه ی بزرگ رو در کنا هم قرار بدید و شروع به دوختن حاشیه ی کار کنید به طوری که به یک حجم مکعبی شکل (البته یک وجه نداره) برسید.

2fb

3fb

4fb

همین روش رو بر روی تکه ی کوچک تر پیاده کنید تا درب جعبه به دست بیاد.

5fb

6fb

7fb

به این ترتیب جعبه حاضر می شه. می تونید جعبه رو به سلیقه ی خودتون تزئین کنید.

8fb

9fb

10fb

یک پاسخ برای : 2

 1. زهرا رازقی گفته:

  خیلی خوشگله :-*
  چقدر هم خوب، سفت ایستاده.

  • معصوم گلی گفته:

   ممنون زهرا جانم، :*
   واقعیتش خودم هم انتظار نداشتم اینقدر خوب بایسته چون پارچه ش نازک بود. اگه کمی ضخیم تر می بود فکر کنم بهتر می شد! :D

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>