کتابی که سفیر دوستی کودکان ایرانی در جام جهانی است

کتاب «یخی که عاشق خورشید شد» سفیر دوستی کودکان و نوجوانان ایرانی در بیستمین دوره‌ جام جهانی فوتبال در کشور برزیل خواهد شد. به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این کتاب ویژه کودکان در هنگامه برپایی این رویداد بزرگ ورزشی و با همکاری سازمان ها […]

کتاب «یخی که عاشق خورشید شد» سفیر دوستی کودکان و نوجوانان ایرانی در بیستمین دوره‌ جام جهانی فوتبال در کشور برزیل خواهد شد.

یخی که عاشق خورشید شد,رضا موزونی,عشق یک قطعه یخ به خورشید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این کتاب ویژه کودکان در هنگامه برپایی این رویداد بزرگ ورزشی و با همکاری سازمان ها و وزارتخانه های مختلف و فدراسیون و اعضای تیم ملی فوتبال به بچه های برزیلی اهدا خواهد شد.

نسخه پرتغالی این کتاب روز دوشنبه ۱۲ خرداد و در آستانه سفر تیم ملی به برزیل با حضور برخی مسئولان ورزشی و نمایندگان وزارتخانه ها و نهادهای مشارکت کننده در پروژه انتشار این کتاب رونمایی می شود.

«یخی که عاشق خورشید شد» اثری است از رضا موزونی با تصویرگری میثم موسوی که شرح عشق یک قطعه یخ به خورشید و استمرار آن را از زمستانی سرد تا بهاری گرم روایت می کند.

درون مایه این اثر، پیام آور مهربانی و دوستی و محبت است و در بخشی از آن قطعه یخ زیر لب می گوید: «چه فایده که زندگی کنی و کسی را دوست نداشته باشی؟ چه فایده که کسی را دوست داشته باشی؛ ولی نگاهش نکنی.»

نسخه پرتغالی این کتاب نیز با همکاری موسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق، وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه، فدراسیون فوتبال و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به برزیل ارسال می شود و هم زمان با تمرین ها و بازی های تیم ملی در چهارچوب این رقابت ها به کودکان و نوجوانان برزیلی اهدا خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در پشت جلد این کتاب به زبان پرتغالی (زبان رایج مردم برزیل) خطاب به کودکان این کشور نوشته شده است: «دوست خوبم! می دانم داری به چی فکر می کنی. من هم به تو فکر می کنم و به خورشید که وسط آسمان به دنیا لبخند می زند. حالا که از هم دوریم و نمی توانیم دست همدیگر را بگیریم، بیا به هم خیلی فکر کنیم.»

این گزارش می افزاید رونمایی از نسخه برزیلی این کتاب ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ در مرکز آفرینش های فرهنگی، هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران برگزار می شود و قرار است در آن علاوه بر مدیرعامل کانون، مسئولانی از وزارتخانه ها و نهادهای مشارکت کننده در این پروژه نیز حضور داشته باشند.

کانون همچنین از طریق وزارت خارجه از سفیر برزیل در تهران نیز جهت شرکت در این آیین دعوت کرده است در عین حال احتمال حضور مسئولان فدراسیون فوتبال و تعدادی از فوتبالیست های ایرانی جا م های جهانی گذشته نیز وجود دارد.

این کتاب در حالی از سوی کانون پرورش فکری و گروه کودک و نوجوان فانوس دریایی وابسته به موسسه فرهنگی هنری ‏اندیشه شرق در یک همکاری مشترک و به زبان پرتغالی منتشر شده است که پیشتر نسخه اسپانیایی آن نیز انتشار یافته بود.

منبع: جام جم آنلاین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>