دریافت زود هنگام و دیر هنگام غذاهای جامد با افزایش خطر ابتلا به دیابت در کودکان همراه است

مطالعات مشاهده‌ای طولی نشان داده است احتمال بروز دیابت نوع ۱ در کودکانی که قبل از سن ۴ ماهگی، و یا در ۶ ماهگی و بالاتر غذای جامد دریافت می‌کنند، به مراتب بالاتر از کودکانی است که در ۴-۵ ماهگی غذای جامد دریافت می‌کنند. محققین به طور خاص دریافتند کودکانی که زودتر از زمان مناسب […]

مطالعات مشاهده‌ای طولی نشان داده است احتمال بروز دیابت نوع ۱ در کودکانی که قبل از سن ۴ ماهگی، و یا در ۶ ماهگی و بالاتر غذای جامد دریافت می‌کنند، به مراتب بالاتر از کودکانی است که در ۴-۵ ماهگی غذای جامد دریافت می‌کنند. محققین به طور خاص دریافتند کودکانی که زودتر از زمان مناسب میوه مصرف کرده‌اند و همینطور کودکانی که دیرتر از زمان مناسب برنج و جوی دو سر (غذاهای فاقد بدون گلوتن) دریافت نموده‌اند، در معرض افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع ۱ می‌باشند.

جالب توجه آنکه خطر بروز دیابت نوع ۱ در کودکانی که در زمان آغاز مصرف گندم و جو (غذاهای حاوی گلوتن) همچنان با شیر مادر تغذیه می‌شدند، به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد؛ این مسئله نشان می دهد که تغذیه با شیر مادر تا حدی دارای اثر محافظتی در برابر این بیماری می‌باشد.

به طور خلاصه، به نظر می‌رسد برای به حداقل رساندن خطر ابتلا به دیابت نوع ۱ در کودکان دارای زمینه ژنتیکی، زمان ایمن شروع تغذیه با غذاهای جامد بین ۴ و ۵ ماهگی و همراه با ادامه تغذیه با شیر مادر می‌باشد.

منبع: http://www.gabric.ir

۰۸
تیر ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>